OKK Čelik bolji od Gradine Tešanj

Nakon tri uzastopna poraza košarkaši Čelika vratili su se u pobjednički ritam.

U okviru 7. kola A1 lige u sinoć su Areni Zenica pobijedili Gradinu iz Tešnja sa 88:79. Prvi period domaći su riješili u svoju korist 31:22. Do kraja prvog dijela  Čelik je konstano povećavao prednost na 10 i više poena. Na odmor se otišlo rezultatom 54:38.

Za samo pet minuta trećeg perioda na semaforu je već bilo plus 21. Pogodio je Durmo za 69:48. Do kraja treće četvrtine gosti su uspjeli smanjiti na 77:64. Minut i po prije kraja svojim 30 poenom Durmo je zapečatio sudbinu Gradine. Bilo je 86:76.

Gosti iz Tešnja do kraja nisu imali snage i znanja da preokrenu rezultat pa je Čelik zasluženo slavio sa konačnih 88:79.

Kod Čelika najefikasniji je bio Durmo sa 32, Avdibegović je ubacio 16, a Durmić  13 poena. Kod Gradine Ibrahimkadić je upisao 27 poena, Salkić 17, a Zvikanović 13 koševa.