Olimpic i Metalleghe ispali iz fudbalske Premijer lige BiH

Odigrane su posljednje tri utakmice BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine u grupi za opstanak.

U posljednjem, 32. kolu sastali su se Mladost – Doboj kod Kaknja i Metalleghe, Olimpic i Vitez, te Široki Brijeg i Čelik iz Zenice.

Nakon posljednjih 90 minuta za ove timove, opstanak u najvišem razredu bh. fudbala osigurale su ekipe Širokog Brijega, Mladosti, Viteza i Čelika iz Zenice.

To znači da Metalleghe BSI-Jajce i Olimpic sa Otoke će naredne sezone nastupati u nižem rangu.

Metalleghe je na gostovanju kod Mladosti remizirao 2:2.

Maksimović je doveo domaće u vodstvo u 54. minuti, da bi Rašić poravnao u 70. Sedam minuta poslije postavljen je konačan rezultat, kada je pogodio Vidović za 1:2. Do novog poravnanja domaće je doveo Isaković u 88. minuti susreta.

Široki Brijeg i Čelik podijelili su bodove na Pecari, a konačan rezultat glasio je 1:1. Sadiković je u šestoj minuti zatresao sopstvenu mrežu, i tako doveo domaće u vodstvo, da bi Mahir Karić atraktivnim golom u 69. minuti obezbijedio opstanak Čeliku.

Vitez je u posljednjem kolu sa 0:1 u gostima porazio davljenika Olimpic, a strijelac jedinog gola bio je Dedić u 12. minuti meča.

Rezultati:
Mladost DK – Metalleghe 2:2
Olimpic – Vitez 0:1
Široki Brijeg – Čelik 1:1

Sutra su na rasporedu tri meča koja će odlučiti prvaka BiH. Zrinjski dočekuje Slobodu u Mostaru, Sarajevo ide Krupi, a Željezničar na Grbavici čeka tim Radnika iz Bijeljine.