Olympiacos, Sevilla, Maribor i Napoli izborili plasman u grupnu fazu Lige prvaka

Olympiacos je gostovao na Rujevici kod Rijeke, a u Hrvatsku je stigao s prednošću od 2:1. Grci ne samo da su odbranili stečenu prednost, već su slavili i u uzvratu rezultatom 1:0. Pogodak odluke postigao je Marin u 25. minuti susreta. Zoran Kvržić je u dresu Rijeke ušao u 61. minuti umjesto Gorgona.

Sevilla je remizirala sa Basaksehirom rezultatom 2:2 i sa ukupnih 4:3 prošla dalje. Gosti iz Turske su poveli u 17. minuti preko Elije, ali Escudero u 52. i Ben Yedder u 75. minuti preokreću rezultat za 2:1. Konačnih 2:2 postavio je Edin Višća u 83. minuti meča.

Maribor je slavio u Ljuskom vrtu Vilerovima pogotkom iz 15. minute nad Hapoel Beer Shevom rezultatom 1:0, te je prošao dalje zbog gola u gostima. U Izraelu je domaća ekipa slavila 2:1, no nije uspjela sačuvati tu prednost, te će Maribor treći put zaigrati u grupnoj fazi Lige prvaka.

Napoli je rutinski u dvomeču prošao Nicu. Nakon pobjede kod kuće rezultatom 2:1, Italijani su slavili i u gostima rezultatom 2:0, a strijelci pogodaka na meču bili su Callejon u 48. i Insigne u 89. minuti susreta.