Optužnica protiv Amira Pašića Faće potvrđena zbog prijetnji Ajdinu Brkoviću

Optužnica protiv Amira Pašića Faće potvrđena zbog prijetnji Ajdinu Brkoviću

Kako saznaje portal “Avaza”, Općinski sud u Sarajevu je potvrdio optužnicu protiv Amira Pašića Faće zbog ugrožavanja sigurnosti Ajdina Brkovića.

Inače, Ajdin Brković je vlasnik kompanije Monetize Ad.

Kako je potvrđeno iz Tužilaštva Kantona Sarajevo, optuženi se tereti da je tokom 2023. i 2024. godine na društvenoj mreži TikTok u prijenosu uživo mu govorio,: „Gdje te prvi put vidim, ubit ću te, djece mi“. Ovakve prijetnje su kod štećenog izazvale osjećaj straha za vlastiti život, naveli su iz Tužilaštva KS.

Postupajući tužilac je za glavni pretres predložio sudu saslušanje dva svjedoka i izvođenje 19 materijalnih dokaza.

Podsjetimo, Pašić je u KPZ-u Orašje, a vezano za drugo krivično djelo.

Njemu je krajem prošlog mjeseca pritvor produžen za još dva mjeseca zbog sumnje da je počinio krivično djelo psihičko nasilje putem informaciono-komunikacijskih tehnologija.

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FIS

NAJNOVIJE

FIS