OTKLONJENE DILEME Čelik ispao iz Premijer lige, Zrinjski treći put uzastopno prvak BiH

OTKLONJENE DILEME  Čelik ispao iz Premijer lige, Zrinjski treći put uzastopno prvak BiH

Zrinjski je danas u Mostaru pobijedio Široki Brijeg rezultatom 3:1 i tako pobjegao drugoplasiranom Željezničaru na nedostižnih šest bodova dva kola prije kraja budući da Plemići imaju i bolji međusobni omjer s Plavima.

Ekipa Blaža Sliškovića je povela već nakon 50 sekundi igre kada je Barišić postigao gol nakon ubacivanja Filipovića iz kornera.

U Mostaru je već tokom utakmice bila svečana atmosfera jer su pristizale informacije iz Bijeljine, gdje je drugoplasirani Željezničar ranije izgubio od Radnika rezultatom 1:0 i praktično ostavio sve u rukama Plemića.

Sve je bilo poznato nakon drugog gola na utakmici kada je Bilbija u 53. minuti udvostručio prednost Zrinjskog i tako osigurao svojoj ekipi treću uzastopnu titulu prvaka.

Bagarić je pred kraj susreta smanjio prednost Zrinjskog, a Filipović je u posljednjim minutama meča postavio konačnih 3:1.

S posljednjim sudijskim zviždukom uslijedilo je veliko slavlje igrača, stručnog štaba i navijača Zrinjskog, koji su tako dva kola prije kraja riješili pitanje prvog mjesta u Premijer ligi BiH.

Tabela Lige za prvaka:

Za razliku od Mostara, atmosfera u Zenici je bila apsolutno drugačija budući da je Čelik i matematički izgubio sve šanse da ostane u Premijer ligi BiH te će naredno sezone igrati u Prvoj ligi Federacije BiH.

Tri boda iz Zenice danas je odnijela Sloboda, a strijelci za pobjedu Tuzlaka bili su Salihović i Bekić.

Vrijedi istaći da je Čelik od 40. minute igrao s igračem manje jer je Kouadio isključen zbog udaranja Slobodinog igrača.

U preostale dvije utakmice Lige za opstanak pobjede su upisali GOŠK i Vitez.

Ekipa iz Gabele je slavila u Doboju kod Kaknja protiv Mladosti rezultatom 2:1 nakon preokreta. Arežina je doveo domaće u vodstvo u 12. minuti, a golove za pobjedu GOŠK-a donio je Mulahusjenović i Hasanhodžić.

Vitez je sa sigurnih 2:0 savladao Borca u gotovo revijalnoj utakmici, jer će Vitežani zajedno s Čelikom naredne sezone igrati Prvu ligu Federacije BiH.