Pali evropski prvaci: Španija prvi finalista Lige nacija

Prvu polufinalnu utakmicu Lige nacija večeras su u sjajnoj atmosferi “San Sira” odigrali Španija i Italija.

Nakon 90 minuta vrlo borbene utakmice, Španija je slavila pobjedu 2:1, a svakako će ostati zabilježen i trenutak u 42. minuti kada je stoper Italije Leonardo Bonući (Leonardo Bonucci) dobio drugi žuti karton nakon udaranja protivničkog igrača.

Španci su poveli 1:0 već u 17. minuti kada je na asistenciju Mikela Ojarzabala (Oyarzabal) pogodio Feran Tores (Ferran Torres).

Isti tandem je u samom finišu prvog dijela povisio na 2:0, a akciju je udarcem glavom završio Tores i doveo Špance blizu pobjede.

U nastavku su Italijani sa igračem manje uspjeli pogoditi za 1:2 nakon jedne kontre i pogotka Lorenca Pelegrinija (Lorenzo Pellegrini) u 83. minuti. Ipak, ostalo je do kraja 2:1 za goste koji će u finalu čekati boljeg iz sutrašnjeg duela Francuske i Belgije.

Spomenimo i to da je trijumfom Španije u Milanu prekinut nevjerovatan niz Italije od 37 utakmica bez poraza.