Pedofilu šest godina zatvora

zlostavljanje
Pridruži se Viber grupi 072info, do najvažnijih vijesti samo jednim klikom: KLIKNI OVDJE
MARKETING
Dozvoljeno preuzimanje dijela teksta uz obavezno navođenje i linkanje izvora odnosno da se kompletan tekst može pročitati na portalu “072info”.

Okružni sud u Banjoj Luci osudio je N. P. na šest godina zatvora zbog obljube sa djetetom mlađim od petnaest godina. 

Istom presudom N. P. je oslobođen od optužbe za dva krivična djela obljube sa djetetom mlađim od petnaest godina.

Presudom mu je izrečena mjera sigurnosti zabrane približavanja i komunikacije sa određenim licima i to zabrana približavanja žrtvi na udaljenosti manjoj od 150 metara i zabrana komunikacije u trajanju od dvije godine računajući od dana pravosnažnosti presude. U to neće biti uračunato vrijeme provedeno na izdržavanju kazne zatvora.

ČITAJ JOŠ:  BMW sletio u kanal, povrijeđeni mladić i dvije djevojke

U izrečenu kaznu N.P. je uračunato vrijeme provedeno u pritvoru od 28. avgusta prošle do 28. januara ove godine, dok su mjere zabrane produžene.

Zakonski zastupnik oštećenog lica je upućen da imovinsko pravni zahtjev za naknadu štete može ostvarivati u parnici.

GODISNJICA
MARKETING