Petev: Svi gledamo u istom pravcu i radimo za Bosnu i Hercegovinu

Selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Ivaylo Petev nakon velike pobjede protiv Finske (3:2) čestitao je igračima na borbi i zalaganju.

Kako je istakao, jedino nije zadovoljan jeftino primljenim golovima.

“Čestitam svojim igračima na pobjedu, jer ovo je najgori termin za igrati nakon sezone. Bili su nervozni i to je normalno, ali su se maksimalno borili i zalagali.

Ne mogu biti zadovoljan jedino jeftino primljenim golovima i šansma koje smo propustili. Promijenili smo sistem na 3-5-2, jer smo golove primili kao mala djeca. Žao mi je što nekim igračima nisam mogao dati priliku, ali zadovoljan sam svima”, rekao je Petev.

Bugarski stručnjak se osvrnuo i na podršku navijača koji su svih 90 minuta bodrili naš tim.

“Navijači su nas bodrili svih 90 minuta. Svi gledamo u istom pravcu i radimo za Bosnu i Hercegovinu”, zaključio je Petev u izjavi za BHT 1.

Liga nacija se nastavlja u septembru, a naš tim očekuju dvije utakmice. Prvo ćemo 23. septembra dočekati Crnu Goru, a tri dana kasnije gostovat ćemo u Rumuniji.