Portal 072info

Petrušić najuspješnija takmičarka, najviše zlata za domaćina AK Zenica

Nakon što je jučer održano 20, danas je, drugog dana Pojedinačnog atletskog prvenstva za seniore i seniorke, po jakoj kiši na zeničkom Atletskom stadionu Kamberovića polje održano i preostalih 16 disciplina.

Na prvenstvu je sudjelovalo 164 takmičara i takmičarki iz 23 kluba, a najuspješnija je bila Mladena Petrušić iz AK Glasinac sa Sokoca, koja je jučer bila prva na 100 metara prepone, a danas u skoku u dalj te je s klupskom kolegicom Sarom Lučić podijelila prvo mjesto u skoku uvis.

Petrušić je osvojila i bronzu u troskoku te u štafeti 4×100 metara za Glasinac. Najviše prvih mjesta, tačno 10, osvojili su takmičari i takmičarke AK Zenica.

Mesud Pezer je, nakon što je jučer s 20,46 prvi put postao seniorski bh. prvak u bacanju kugle, danas pobijedio i u bacanju diska s dužinom 52,93 m. U odsustvu Amela Tuke, koji je jučer s 47.11 pobijedio na 400 metara, prvo mjesto na 800 metara osvojio je njegov klupski kolega iz AK Zenica Abedin Mujezinović s 1:53,30.

Mujezinović je danas, zajedno sa Tukom, bio član i štafete 4×400 metara AK Zenica, koja je osvojila prvo mjesto, a jučer je iza Tuke bio drugi na 400 m s vremenom 48.24.

Prvaci po disciplinama 1. dan: 110 m pr.: Mahir Kurtalić (SLT) 14.99; 100 m pr.: Mladena Petrušić (Glasinac) 14.71; Kladivo: Ajla Bašić (Sarajevo) 48,33 m; 100 m: Emilija Kušić (Leotar Trebinje) 13.22; 1.500 m: Selma Zrnić (Sarajevo) 4:38,39; 400 m: Jelena Gajić (Prnjavor) 56.25; 400 m: Amel Tuka (Zenica) 47.11; Disk: 1. Mediha Salkić (Zenica) 47,43 m, 2. Gorana Tešanović (22. april BL) 43,70 m; Dalj: 1. Sait Huseinbašić (Borac BL) 6,81 m, 2. Sedin Heco (Zenica) 6,60 m; 1.500 m: Stefan Ćuković (Istočno Sarajevo) 3:57,62; Koplje: Dejan Mileusnić (Zenica) 73,60 m; 100 m: Hajrudin Vejzović (SLT) 10.90; Vis: Maid Redžić (Zenica) 2.10 m; Kugla:1. Mesud Pezer (Zenica) 20,46 m, 2. Kemal Mešić (Novi Grad Sarajevo) 19,57 m, 3. Hamza Alić (Zenica) 19,30 m; Štafeta 4×100 (M): Sloboda Tehnograd 42.83; 4×100 (Ž); Banja Luka 50.88; Troskok: Milica Bošnjak (22. april BL) 11,80 m; 3.000 m: Osman Junuzović (Doboj Istok) 8:42,24; 5.000 m: Lucia Kimani (Banja Luka) 20:22,07; 3.000 m stipl: Adela Ćomor (SLT) 11.57,64.     

Prvaci po disciplinama 2. dan: 800 m: Jelana Gajić (Prnjavor) 2:13,50; 200 m: 1. Ivana Macanović (Banja Luka) 26.40, Kladivo: 1. Samir Vilić (Sarajevo) 54,40 m; Vis: 1. Mladena Petrušić i Sara Lučić (obje Glasinac) 1,70 cm; 800: 1. Abedin Mujezinović (Zenica) 1:53.30; 3.000 m: 1. Alma Hajrić (Novi Grad Sarajevo) 10:18,71; Dalj: 1. Mladena Petrušić (Glasinac) 5,48 m; Disk: 1. Mesud Pezer (Zenica) 52,93 m; 5.000 m: 1. Belmin Mrkanović (Doboj Istok) 15:27,47; 200 m: 1. Hajrudin Vejzović (Sloboda Tehnograd Tuzla) 22.07; Troskok: 1. Sedin Heco (Zenica) 15,39 m; 3.000 m stipl: 1. Osman Junuzović (Doboj Istok) 9:05,40; Koplje: 1. Vanja Spaić (Leotar) 43,16 m; Kugla: 1. Mediha Salkić (Zenica) 14,43 m; štafeta 4×400 m (Žene): 1. AK Banja Luka 4:20,22; Štafeta 4×400 m (Muškarci): 1. AK Zenica 3:26,22.

Podijelite članak
  • 5
    Shares

Počitajte još

Maidu Redžiću izmaklo evropsko finale, balkansko srebro za Jovanu Rosić

Redakcija

Prvo mjesto za juniore AK Zenica

Redakcija