Pjanićeve impresivne brojke protiv Alavesa, imao više pasova nego Busquets i De Jong zajedno

Barcelona je u 8. kolu La Lige odigrala samo neriješeno na gostovanju protiv Alavesa (1:1), a Miralem Pjanić je priliku za igru dobio u drugom poluvremenu, pokazavši još jednom da zaslužuje igrati u prvoj postavi.

Katalonci su igrali veoma slabo do ulaska našeg nogometaša koji je u nastavku timu Ronalda Koemana donio potrebnu kreaciju i mirnoću na sredini terena, a o vrlo dobroj partiji svjedoče i brojke.

Naime, Zmaj je za 45 minuta kompletirao 80 pasova, s procentom od 94 posto tačnih dodavanja, što je prilično impresivno. Osim toga, kreirao je i dvije prilike za saigrače, osvojio je pet lopti, a u finišu je imao i jedan sjajan udarac koji je sjajno odranio golman Alavesa.

Koliko je Pjanić doprinio igri Blaugrane drugom poluvremenu najbolje oslikava i još jedan statistički podatak da je u drugom poluvremenu imao više pasova nego Sergio Busquets i Frenkie de Jong zajedno u prvom poluvremenu.

Očekivalo se da će izvanredna partija u Torinu protiv Juventusa biti nagrađena i mjestom u startnoj postavi protiv Alavesa, ali Ronald Koeman je izostavio Zmaja iz početnih 11.

Ipak, nakon što je Pjanić još jednom demonstrirao klasu i kvalitet, za očekivati je da dobije šansu od prve minute u meču Lige prvaka koji Barca u srijedu igra protiv Dynamo Kijeva.