Platili smještaj 6.000 KM pa prošli ‘kroz pakao’

Platili smještaj 6.000 KM pa prošli ‘kroz pakao’

Tri porodice iz Srbije riješile su da ovog ljeta iznajme kuću na jednom od najljepših grčkih poluostrva, Sitoniji.

U aprilu su rezervisali kuću dovoljno veliku za njih 10, šestoro odraslih i četvoro djece, i sa nestrpljenjem iščekivali početak odmora. Međutim, po dolasku u Grčku, otkrili su da baš nije sve onako kako je prikazano na fotografijama na sajtu gdje su bukirali smještaj.

Kako je ispričala Jovana, majka djevojčice, za sedam noći svaka porodica je morala da izdvoji po 1.000 eura. Kuća je bila na 50 metara od mora, imali su privatnu plažu i to je bio jedan od razloga zašto su je izabrali.

“U pitanju je kompleks na Sitoniji između Nikitija i Neos Marmarasa. To je dio sa kućama i vilama, nema gužve niti buke, mirno je i idealno za porodice sa djecom. Kuća uopšte nije bila jeftina i za te pare smo očekivali da imamo bar osnovne stvari. Neke kuće u kompleksu se izdaju, a u nekima su Grci”, kaže na početku razgovora sagovornica.

Kada su stigli na odredište, odmah ih je oduševila velika terasa u prizemlju i blizina mora. Međutim, čim su ušli u kuću, šokiralo ih je ono što su zatekli.

“Na sajtu je pisalo da kuća ima pet spavaćih soba, a zapravo ima tri. Druge dvije sobe u kojima su bila djeca, bile su u potkrovlju, sa malim prozorima i bez klime. Naša kćerka je na kraju spavala sa nama u krevetu na razvlačenje, koji je bio kratak i noge su nam visile. O dušecima da i ne govorim. Ni mi nismo imali klimu u sobi, pa su noći znale da budu vruće”, ističe ona.

Kako se kuća nalazi u kompleksu bez prodavnica i restorana, porodice su morale da spremaju obroke za njih 10, i samo su povremeno išli u nabavku. Jelena ističe da u kuhinji nije bilo dovoljno sudova i posuđa za pripremu.

“Dočekali su nas izgrebani teflonski tiganji, u toliko lošem stanju da smo se plašili da išta spremamo u njima. Nije bilo dovoljno čaša za nas 10, nismo imali nijedan normalan nož, ali smo se obradovali mašini za suđe. Međutim, kada smo htjeli da je uključimo, saznali smo da ne radi”, dodaje ona i kaže da joj je žao što to nije slikala, ali tada nije mislila na to.

Ono što je porodice posebno zabrinulo jeste to što nisu mogli da zaključaju balkonska vrata.

“Nijedna balkonska vrata na izlazu na terasu nisu mogla da se zaključaju. Brave su bile pokvarene ili polomljene. Kad smo išli na spavanje, spuštali smo roletne do kraja, ali smo bili zabrinuti kada je kuća ostajala prazna. Svako je mogao da podigne roletne ili ih presječe i uđe unutra”, govori Jovana.

Jovana kaže da su odmah po dolasku u kuću pozvali vlasnicu i rekli čime nisu zadovoljni. Nešto su sami dokupili, a nešto je poslala vlasnica. Tiganji su ostali isti, dobili su još čaša i noževa. Međutim, balkonska vrata su ostala ista i porodice nisu mogle potpuno da se opuste tokom boravka u Grčkoj.

“Za 3.000 eura očekuješ da ćeš imati bar osnovne stvari. Koliko može da košta da se poprave vrata kako bi se gosti osuećali bezbuedno ili da se obnovi posuđe? Svake godine idemo u Grčku na more i svaki put se razoračaramo smueštajem, bilo da ga platimo 500 ili 1.000 eura”, objašnjava ona.

Za kraj ističe da ipak nisu dozvolili da im to pokvari ljetovanje i uživali su u zajedničkom odmoru.

“Čim odemo na plažu, sve im oprostimo”, zaključuje.

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE

NAJNOVIJE