Pobijedio rak, vratio se na teren i zabio tri gola u osam minuta

Fudbalu i golovima se vratio Sebastjen Ale (Sebastien Haller), 28-godišnji fudbaler dortmundske Borusije, koji je postigao tri pogotka protiv Bazela u današnjem prijateljskom meču.

Utakmica njemačkog i švicarskog prvoligaša odigrana je u Marbelli, a dortmundska Borusija je pobijedila s uvjerljivih 6-0. Ale je u igru ušao u 61. minuti, a od 81. do 88. je postigao tri pogotka, jedan iz jedanaesterca, čime je 3-0 pretvorio u konačnih 6-0 svoje ekipe. Prije dva dana je Ale odigrao posljednje minute također prijateljskog meča protiv njemačkog drugoligaša Fortune iz Dizeldorfa (5-1), ali se tada nije upisao u strijelce.

Uvodna tri pogotka za Borusiju protiv Bazela su postigli Rojs (Reus), Malen i Belingem (Bellingham) iz jedanaesterca.

Aleu je, inače, prošle godine dijagnosticiran rak testisa, nakon čega je napadač Obale Slonovače i Borusije operisan te podvrgnut kemoterapiji. Treninzima se vratio prošlog vikenda, a sada i utakmicama. Ale je karijeru počeo u Okseru, potom je igrao za Utreht, Ajntraht, Vest Hem i Ajaks.

Bundesliga se nastavlja idućeg vikenda, a dortmundska Borusija je trenutno šesta na tabeli s devet bodova manje od vodećeg Bajerna.