POGLEDAJTE GOLOVE Zmajevi s pola snage preletjeli Gibraltar (VIDEO)

Fudbalska reprezentacije Bosne i Hercegovine kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo nastavila je večeras pobjedom nad selekcijom Gibraltara u Zenici, rezultat je bio 5:0.

Nije to bila neizvjesna utakmica premda su gosti solidno odigrali prvi dio meča. Nakon što je Vedad Ibišević zabio za rano vodstvo već u četvrtoj minuti susreta, činilo se da će Zmajevi do kraja poluvremena do vrha napuniti mrežu jedne od najslabijih reprezentacija svijeta.

BiH – GIB 2:0 – 1.polby clipsbh

No, gosti su se organizovano i dobro branili pa su domaći do velikog odmora uspjeli poentirati još samo jednom. Ponovo je strijelac bio Ibišević u finišu perioda, igrao se 43. minut utakmice.

BiH – GIB / 2:0 Ibš.by clipsbh

U nastavku su Zmajevi nastavili s dominacijom. Redale su se šanse, neke su bile stopostotne, ali napadači nisu imali svoj dan. Premda je u modernom fudbalu uobičajena uzrečica da svako može savladati svakoga ili da danas svi igraju, Gibraltar večeras uistinu nije imao nikakve ofanzivne nakane.

BiH – GIB / 3:0 Vrš.by clipsbh

Njihov uspjeh mjerio se što manjim brojem primljenih pogodaka pa im zbog toga, ni drugo poluvrijeme nije donijelo suviše razočarenja. Bh. tim uspio je postići još dva pogotka, strijelci su bili Avdija Vršajević i Edin Višća u 52. i 56. minuti kao i Ermin Bičakčić u nadoknadi vremena. I to je bilo to.

Trebalo bi nam mnogo prostora da pobrojimo sve prilike koje su izabranici Mehmeda Baždarevića večeras promašili na Bilinom polju, ali cilj je postignut, upisani su novi bodovi za mirniji nastavak kvalifikacija i borbu za jedno od dva mjesta na vrhu tabele.

BiH – GIB / 4:0 Viš.by clipsbh

Naredni meč bh. tim će igrati protiv Albanije u utorak. Bit će to prijateljska utakmica i još jedna prilika za stručni štab plavo-žutih da isprobaju nove taktičke varijante

BiH: Begović, Cocalić, Bičakčić, Kolašinac, Vršajević (Pavlović), Cimirot, Hodžić, Pjanić (Vrančić), Ibišević, Zukanović, Višća (Bajić).

Gibraltar: Ibrahim, Garcia, Chipolina, R. Chipolina, Casciaro, Payas, Casciaro, Hernandez, Guilling, K. Chipolina.