Pogledajte kako izgleda tabela Serie A otkad je Ibrahimović stigao u Milan

MILAN, ITALY - DECEMBER 17: Zlatan Ibrahimovic of AC Milan celebrates scoring the second goal during the Serie A match between AC Milan and AC Siena at Stadio Giuseppe Meazza on December 17, 2011 in Milan, Italy. (Photo by Claudio Villa/Getty Images)

Zlatan Ibrahimović ušao je u istoriju još jednom velikom partijom. Milan je na gostovanju kod Udinesea pobijedio 2:1 u šestom kolu Serie A, a Zlatan je prvi gol namjestio, a drugi postigao.

Rossonere je u vodstvo doveo Franck Kessie u 18. minuti na Ibrino dodavanje. Izjednačio je Rodrigo De Paul iz penala u 48. minuti.

Zlatan je u 83. minuti spektakularno zabio makazicama za pobjedu.

Tako je Ibrahimović dao gol na šest prvenstvenih utakmica zaredom. Otkako se od 1994. u Serie A za pobjedu daju tri boda, to su od Milanovih igrača uspjeli još samo Andrij Ševčenko 2001. i Zlatan Ibrahimović 2012. https://cdn.iframe.ly/H9tQgeb?iframe=card-small&v=1&app=1

Koliko je Zlatanov dolazak u Milan uticao na klub najbolje pokazuje tablica Serie A od njegovog dolaska u ekipu u januaru ove godine.

Milan je u tom periodu najbolja ekipa lige sa 61 osvojenim bodom, a na drugom mjestu je Atalanta s 59 osvojenih bodova. Juventus je tek treći s 53 boda, Lazio četvrti s 52, a Inter peti s 51 bodom.