Pogledajte kako izgleda zapaljeni automobil u kojem su bile sudije

Ekskluzivno donosimo fotografiju zapaljenog putničkog vozila u kojem su se nalazile sudije koje su obavljale svoj posao na meču 10. kola Premijer lige BiH u Mostaru.

Velež je večeras na stadionu Rođeni ugostio Borac, a meč je trajao do 82. minute. Prekinut je nakon što su domaći navijači uletjeli na teren u želji da se obračunaju sa igračima Borca i sudijama.

Sudiji Sabriji Topaloviću iz Zenice nije preostalo ništa drugo nego da prekine utakmicu, pa će Borac za zelenim stolom dobiti sa 3:0, a Velež će biti dodatno kažnjen.

No, bilo je i treće poluvrijeme. Kod Jablanice u tunelu napadnuto je vozilo u kojem su bile sudije. Neki od njih su povrijeđeni, dok je automobil u potpunosti izgorio unatoč intervenciji vatroglasaca.

Slučaj je naravno prijavljen policiji, a već sutra možemo da očekujemo i neke konkretne informacije o ovom nemilom događaju.

Kako SportSport.ba saznaje, petorica huligana su presrela automobil, prvo su ubacili baklju u automobil te su nakon toga sa metalnim šipkama napali Topalovića, Alispahića i Šehovića, a najteže je prošao Alispahić koji se trenutno nalazi u bolnici u Zenici na detaljnim pregledima. Za napadačima se još uvijek traga.