Pogledajte kako je City demolirao Real: Da nije bilo čudesnog Courtoisa, bruka bi bila još veća

Nogometaši Manchester Cityja su sinoć održali čas nogometa Real Madridu i prošli u finale Lige prvaka.

City je slavio rezultatom 4:0, a pobjeda Građana bi bila i mnogo uvjerljivija da na golu Reala nije stajao čudesni Thibaut Courtois koji je nekoliko puta maestralno intervenisao, a čak tri puta je odbranio zicere Erlingu Haalandu koji sinoć nije uspio postići pogodak.

No, zato je njegovu mrežu s dva gola načeo Bernardo Silva u 23. i 37. minuti, a u drugom poluvremenu je još dva puta vadio loptu iz dvoje mreže nakon autogola Edera Militaoa u 76., te gola Juliana Alvareza u 90+1. minuti.

Sve prilike i pogotke sa sinoćnjeg susreta možete vidjeti u videu Arena Sporta.

City je prošao u finale s ukupnih 5:1, a u Istanbulu 10. juna će se za trofej pobjednika Lige prvaka igrati protiv Intera našeg Edina Džeke, koji je u prošlosti nosio i dres Građana.