Pogledajte kako su futsaleri BiH “jeftino” primili gol od Gruzije i ispali s Evropskog prvenstva

Futsal reprezentacija BiH doživjela je poraz od Gruzije rezultatom 2:1 u meču 2. kola grupne faze Evropskog prvenstva, kojim je ostala bez šansi za plasman u drugi krug, a najveći žal u taboru našeg tima ostao je zbog jeftino primljenog pogotka za poravnanje.

Naši igrači su golom Kahvedžića došli u vodstvo od 1:0, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a Gruzijci su do poravnanja stigli u 22. minuti kada je Thales nakon velike greške u našoj odbrani poravnao na 1:1.

Golman Milanović se “uključio u igru”, igrali smo s pet igrača u polju i pokušali smo napraviti višak ispred gola Gruzije, no u jednom trenutku smo izgubili loptu i Thales je to žestoko kaznio te udarcem s preko pola terena na prazan gol poravnao na 1:1.

Preokret Gruzije za konačan preokret, a na kraju će se ispostaviti i pobjedu, je dovršio Petry Branco u 28. minuti.

Gruzija je jučerašnjom pobjedom osigurala prolazak u drugu fazu, a s njima će u četvrtfinale i Španija koja je sinoć remizirala protiv Azerbejdžana (2:2).