Pogledajte projektil Barceloninog velikog pojačanja od 58 miliona eura: Ni Courtois nije imao šansu

Brazilac Raphinha postigao je fantastičan pogodak za Barcelonu u prijateljskom meču protiv Real Madrida (1:0) te je još jednom dokazao navijačima ovog kluba da će biti veliko pojačanje i da su ga s razlogom i velikim očekivanjima platili 58 miliona eura.

U prvih 45 minuta prijateljskog El Clasica postignut i jedini pogodak na meču, a strijelac odlučujućeg gola je bio je Raphinha u 27. minuti.

Njemu se lopta odbila na nekih 20-ak metara od gola Reala, u prijemu se odmah namjestio na svoju znatno jaču lijevu nogu, a onda izuzetno lijepo pogodio prvi ugao golmana Courtioisa koji, iako je trenutno možda i najbolji golman svijeta, nije imao nikakvu šansu.

Raphinha je potpisao ugovor do ljeta 2027. godine. Cijena koju je Barcelona platila Leedsu iznosi sigurnih 58 miliona eura, a s bonusima taj iznos na kraju može izaći i do 67 miliona eura.

Činilo se da će Barcelona uslijed teške finansijske situacije ostati bez planiranog i već dogovorenog pojačanja iz februara ove godine, no ipak su uspjeli pronaći sredstva i dogovoriti transfer Raphinhe. Sada je vrijeme da im se oduži za to, a ovo je najbolji mogući početak.