Pokradeno Sarajevo porazom u Bjelorusiji ispalo iz Lige prvaka

Nogometaši Dynama pobijedili su u Brestu u okviru 2. pretkola Lige prvaka ekipu Sarajeva rezultatom 2:1 te se plasirali u narednu fazu elitnog evropskog takmičenja. Bordo tim će svoj put nastaviti u 3. pretkolu Evropske lige.

Domaći su u vodstvo došli već u trećoj minuti. Gordejchuk je pogodio nakon centaršuta s desne strane i uz puno sreće budući da je lopta pogodila jednog igrača Bordo tima, prevarila Kovačevića i završila u mreži.

Sarajevo je potom preuzelo kontrolu igre, a dobru šansu za izjednačenje imao je Ahmetović u 19. minuti. Potom se u šansi našao i Miličević, ali je odbrana Dynama dobro reagovala.

Ipak, spasa nije bilo u 34. minuti. Đokanović je pogodio za 1:1 i donio Bordo timu zasluženo poravnanje. Mladi igrač Sarajeva se lijepo ubacio i pogodio mrežu Bjelorusa.

Prije odlaska na odmor moglo je Sarajevo i preokrenuti. Rahmanović je bio u odličnoj poziciji, ali je pretjerao s driblingom i igrači Dynama su mu oduzeli loptu. Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 1:1.

Samo što se krenulo s centra u nastavku meča Dynamo je ponovo poveo. Strijelac je bio Diallo koji je zabio gol nakon centaršuta s lijeve strane.

Ponovo je Sarajevo krenulo u žestoke nalete. U 52. minuti golman je zaustavio Tatara u situaciji jedan na jedan, a u 55. minuti je poništen čist gol Ahmetoviću. Naime, napadač Bordo tima je postigao gol nakon što je golman odbio loptu u šesnaesterac, ali je pomoćni sudija signalizirao nepostojeći ofsajd, što se jasno moglo vidjeti na ponovljenim snimcima. Može se reći da je Sarajevo u ovoj situaciji žestoko pokradeno.

Imao je potom Diallo dobru priliku za Dynamo, kao i Sedko, dok je Sarajevo krenulo po izjednačenje u posljednjem dijelu utakmice. Ipak, uslijedili su dosta jalovi napadi koje je odbrana Dynama bez problema rješavala pa su izabranici Vinka Marinovića doživjeli poraz u Brestu rezultatom 2:1 i završili svoj put u pretkolima Lige prvaka.

Utjeha za sve ljubitelje FK Sarajevo je što će Bordo tim nastaviti takmičenje u 3. pretkolu Evropske lige.