Android
Policija se oglasila o požaru u Tesliću

Policija će, nakon potpunog gašenja, utvrđivati uzrok požara u fabrici drvenih sortimenata “Elgrad” u Donjem Rankoviću kod Teslića, sa kojim su se satima borili vatrogasci Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Teslić, uz angažovanje vatrogasaca iz drugih vatrogasno-spasilačkih jedinica sa područja Republike Srpske i Federacije BiH.
Tokom noći u sprečavanju daljeg širenja i gašenju požara učestvovali su i policijski službenici Policijske stanice Teslić, kao i lokalno stanovništvo, a, na sreću, nije bilo povrijeđenih.
U toku potpuno gašenje
Kako je saopšteno iz Policijske uprave Doboj, požar je Policijskoj stanici Teslić prijavljen 30. jula oko 16.30 časova.
Požar je stavljen pod kontrolu, a nakon njegovog potpunog gašenja policijski službenici Policijske uprave Doboj preduzeće potrebne mjere i radnje radi utvrđivanja uzroka požara i svih okolnosti ovog događaja.
Na terenu 25 vozila
“U vatri je uništena velika količina drvnih sortimenata, kao i gotovih i polugotovih proizvoda. U gašenju je učestvovalo više od 60 vatrogasaca sa oko 25 vozila, uz pomoć ekipa iz više lokalnih zajednica”, rekao je Savo Bubić, starješina Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Teslić.
Šta je sve uništeno?
Dule Borić, načelnik Civilne zaštite u Tesliću, rekao je da je tokom vatrene stihije u potpunosti izgorjela glavna hala sa generatorima, fotonaponskim panelima i kubicima drvnih sortimenata, te da je šteta ogromna, prenosi Srna.
Na gašenju požara, osim vatrogasaca iz Teslića, bili su angažovani i vatrogasci iz Doboja, Tešnja, Maglaja, Žepča, Prnjavora, Kotor Varoša, Stanara i Jelaha, kao i pripadnici Dobrovoljnog vatrogasnog društva Očauš.
Iz Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Doboj saopšteno je da su kao ispomoć intervenisali juče od 18 časova do jutros u četiri časa, te da je šteta na fabrici totalna.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE

























