Popularna pića koja ne biste trebali piti nakon četrdesete

pica limunada case pexels
Pridruži se Viber grupi 072info, do najvažnijih vijesti samo jednim klikom: KLIKNI OVDJE
MARKETING
Dozvoljeno preuzimanje dijela teksta uz obavezno navođenje i linkanje izvora odnosno da se kompletan tekst može pročitati na portalu “072info”.

Sva ova pića usporavaju metabolizam, a to vam najmanje treba nakon četrdesete.

Da, na ovom popisu se vjerojatno nalazi i neko vama omiljeno piće, ali bolje se odreći njega nego trpjeti negativne posljedice koje ostavlja na organizam.

Limunada

Samo jedna čaša ovog pića može biti kalorijska bomba, pogotovo ako dodajete puno šećera. Iako ovo pićše samo po sebi nije opasno, ako da pijete svakodnevno i u velikim količinama ono može pokrenuti štetne metaboličke procese.

ČITAJ JOŠ:  Šef svakom zaposleniku ponudio 5.000 eura ako se vakciniše, evo koliko ih je prihvatilo

Tekući jogurti

Probiotici su super za održavanje zdrave probave, ali ne kada su prepuni šećera. Najbolje je da izaberete obični jogurt, a nikako voćne verzije ili kupovne smoothije.

Tonik

Samo 350 ml tonika sadrži 120 kalorija i 32 grama šećera, što je jako puno. Ako uz to još naručujete i gin, te brojke su još veće i to nikako nije dobro za organizam.

Laksativni čajevi

“Laksativi vas tjeraju na wc gdje onda jako brzo iz tijela izbacujete sve nutrijente, vitamine i minerale koji možda tek čekaju da ih tijelo apsorbira. Ako laksative koristite dugo i kontinuirano to može rezultirati deficitom nutrijenata pa čak i bolestima. Postoje puno sigurniji načini mršavljenja od laksativa”, kaže nutricionist Tony Amidor.

ČITAJ JOŠ:  Stručnjaci tvrde da je ovo najzdraviji način pripremanja kafe

Vode obogaćene vitaminima

Ove vode imaju više od 100 kalorija po boci i sve te kalorije dolaze iz šećera, a tog dodanog šećera u tim pićima je jako puno. Ako želite vodu s okusom i vitaminima, radije joj sami dodajte voće.

Energetska pića

Ovi precijenjeni kemijski kokteli možda će vam dati veliku dozu energije u kratkom vremenu, ali su prepuni štetnih umjetnih zaslađivača. Uz to i jako korozivno djeluju na zube, piše Eat this, a prenosi N1 Hrvatska.

ČITAJ JOŠ:  Kako se koristi prašak za pecivo za izbjeljivanje veša?
GODISNJICA
MARKETING