Poraz Čelika u Tuzli

Sloboda je opet lider Premijer lige BiH. Tuzlaci su danas u 16.kolu po veoma teškom terenu za igru pobjedili Čelik sa 4:2.Domaći su do prvog pogotka stigli u 8.minuti i to iz sjajne akcije koju je započeo Zeba, Veselinović centrirao a Ahmetović savladao golmana Adilovića.

U 39.minuti Čelik je uspio izjednačiti. Nakon ubacivanja iz slobodnog udarca Jusić je iskoristio slabu intervenciju golmana Pirića.Samo 60-tak sekundi poslije Sloboda je vratila vodstvo. Ponovo je asistirao Veselinović a Ahmetović se majstorski oslobodio čuvara i plasirao loptu u gol zeničana.

Tuzlaci su furiozno otvorili drugo poluvrijeme. Gol utakmice postigao je Sarić u 49.minuti kada je lobovao Adilovića.U 51.minuti bilo je već ubjedljivih 4:1. Igrača utakmice Ahmetovića u šesnaestercu je srušio Jusić, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Zeba. Do kraja susreta Čelik je uspio smanjiti na 4:2 i to iz njihove najljepše akcije koju je u 71.minuti u pogodak pretvorio Selimović.