Poraz NK Čelik na Tušnju: Sloboda upisala velika tri boda u borbi za opstanak!

Sloboda je u 22. kolu Premijer lige BiH na Tušnju savladala Čelik rezultatom 2:1.

Do velika tri boda u borbi za opstanak Tuzlaci su došli sasvim zasluženo, a Čelik nije pokazao gotovo ništa.

Već u četvrtoj minuti je domaći tim poveo. Beganović je lijepo ubacio s desne strane, a Amer Bekić pogađa za prednost od 1:0.

Nastavila je potom Sloboda s napadima na gol . Mujagić je naredni prijetio u 25. minuti meča, a Pavlović spašava Čelik odličnom odbranom. Gosti su uzvratili minut kasnije, Jusić u posljednji čas blokira Volkana.

Ipak, u 35. minuti spasa gostima nije bilo. Topcu je srušio Mujagića, sudija je pokazao na bijelu tačku, a Amer Bekić je precizan za prednost od 2:0.

Mogla je Sloboda i do trećeg gola u 40. minuti. Mujagić je pokušao petom, ali Pavlović brani na samoj gol-linij, da bi Čelik novu prijetnju prema golu Slobode imao u 43. minuti kada šut Huseinbašića odlazi pored gola.

Pokušali su gosti određenim izmjenama napraviti nešto, ali Sloboda je jednostavno bila dominantna. Novu veliku šansu domaći su propustili u 57. minuti kada je Pavlović sjajnom odbranom spasio svoj tim nakon udarca Mujagića.

Sloboda se potom opustila, a to je Čelik iskoristio. Rezervista Crnički je u 70. minuti pogodio za 2:1 na asistenciju Mahmića i vratio je nadu gostima da mogu doći barem do jednog boda.

Međutim, do kraja je domaći tim zadržao prednost. Ostalo je 2:1 i Sloboda je stigla do velika tri boda u borbi za opstanak.