Porto slavio kod kuće, Borusija u gostima

Večeras su odigrana druga dva susreta osmine finala Lige šampiona u kojima je Porto kod kuće savladao Juventus sa rezultatom 2:1. dok je ekipa Sevilje na domaćem terenu poražena od Borusije iz Dortmunda.

Ekipa Porta povela je u 2. minuti pogotkom Taremia, dok je drugi go postigao Marega na samom otvaranju drugog poluvremena, u 46. minuti.

Gol za goste iz Torina postigao je Kjeza u 82. minutu.

U drugom meču, Sevilja je povela pogotkom Susoa u 7. minuti, ali je nakon toga uslijedio pad u igri domaćina, što je ekipa Borusije iz Dortmunda iskoristila, te su do kraja prvog poluvremena uspjeli da zatresu mrežu Sevilje čak tri put.

Prvo je pogodio Dahud u 19. minuti, dok je preostala dva postigao Holand, u 27. i 43. minuti.

Do kraja meča Sevilja je uspjela da ublaži poraz pogotkom De Jonga u 84. minuti.