roma

Fudbaleri Rome savladali su danas u 17. kolu Serie A na Olimpicu ekipu Catanie s 4:0, a na teren se nakon suspenzije vratio i Miralem Pjanić.

Roma je do vodstva stigla u 18. minuti. Gužvu u kaznenom prostoru je iskoristio Benatia, te je glavom poslao loptu u mrežu za prednost od 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku se mreža gostiju tresla još tri puta. Na 2:0 je u 55. minuti, nakon velike greške odbrane gostiju, povisio Mattia Destro, da bi samo četiri minute kasnije Benatia ponovo glavom pogodio za 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Gervinho u 80. minuti susreta. Miralem Pjanić je igrao do 81. minute kada je umjesto njega ušao Florenzi.

Pravu katastrofu je doživio Lazio Senada Lulića. Nebeskoplavi su poraženi od Verone na gostovanju s 4:1. Toni je pogodio za prednost domaćih nakon pet minuta igre, da bi na 1:1 izjednačio Biglia u 27. minuti.

Verona je na odmor otišla s golom prednosti. Za 2:1 je pogodio Iturbe, da bi u nastavku uslijedio potop Lazija. Romulo je u 63. minuti pogodio za vodstvo Verone od 3:1, da bi Luca Toni svojim drugim golom u 78. minuti postavio konačan rezultat susreta od 4:1 za domaće. Senad Lulić je također odigrao kompletan meč.

Uvjerljiv je bio i Juventus kod Atalante s 4:1. Tevez je u devetoj minuti doveo Staru damu u vodstvo, ali je domaći tim u 15. minuti preko Moraleza izjednačio na 1:1. Ipak, u drugom poluvremenu Juve postiže tri gola. Pogba je na otvaranju drugog poluvremena pogodio za novo vodstvo Juventusa od 2:1, da bi zatim Llorente u 75. i Vidal u 79. minuti potopili Atalantu s 4:1.

Pobjedu je golom Rossija u 82. minuti ostvarila Fiorentina u Sassoulu, Torino je s 4:1 savladao Chievo, dok su Sampdoria i Parma odigrali meč bez pobjednika 1:1.

Seria A, 17. kolo:

Roma – Catania 4:0 (Benatia 18′, 59′, Destro 55′, Gervinho 80′)

Atalanta – Juventus 1:4 (Moralez 15’/ Tevez 6′, Pogba 46′, Llorente 75′, Vidal 79′)

Verona – Lazio 4:1  (Toni 5′, 78′, Iturbe 44′, Romulo 63’/ Biglia 27′)

Sampdoria – Parma 1:1 (Eder 44’/ Lucarelli 64′)

Torino – Chievo 4:1 (Immobile 45+2′, 65′, Vives 80′,Cerci 90+3 / Thereau 9′)

Sassuolo -fiorentina 0:1 (Rossi 82′)

Roma 1-0 Catania (Goal Benatia) by all-goals

Roma 2-0 Catania (Goal Mattia Destro) by all-goals

Roma 3-0 Catania (Goal Mehdi Benatia) by all-goals

Roma 4-0 Catania (Goal Gervinho) by all-goals