PREMIERSHIP: Everton i Tottenham sigurni, West Ham pobjegao sa začelja

evertonFudbaleri Evertona upisali su danas i 11 prvenstvenu pobjedu. Oni su na svom Goodison Parku u 21. kolu engleske Premier lige savladali ekipu Norwicha 2:0.

Iako gosti nisu bili nimalo lagan zalogaj, Everton je na kraju upisao tri boda. Do vodstva su stigli u 23. minuti kada je prekrasnim udarcem za prednost od 1:0 pogodio Gareth Barry. Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u 59. minuti Kevin Mirallas pogađa za povećanje vodstva domaćih na 2:0, što je na kraju bio i konačan rezultat susreta.

barryyTottenham je na White Heart Laneu savladao Crystal Palace s 2:0. Prvo poluvrijeme je donijelo dosta uzbuđenja. Palace je u osmoj minuti mogao stići do vodstva, ali je Puncheon loše izveo penal, te je loptu poslao nebu pod oblake. Imao je i Tottenham veliku priliku preko Bentaleba u 35. minuti, no njegov fantastičan udarac zaustavlja stativa.

Nakon samo pet minuta igre u nastavku Spursi stižu do vodstva. Za vodstvo domaćih od 1:0 pogodio je Christian Eriksen. Sve dileme oko pobjednika pogotkom za 2:0 u 73. minuti susreta riješio je Jermaine Defoe.

Derbi začelja odigrali su na Craven Cottageu Fulham i Sunderland, a na kraju su gosti slavili s 4:1. Johnson u 29. i Ki Sung-Yong u 41. minuti su pogađali za prednost gostiju na poluvremenu od 2:0, da bi Sidwell u 52. minuti smanjio prednost na 2:1. Ipak, Johnson svojim drugim golom u 69. minuti pogađa za 3:1, da bi u 85.minuti golom s penala Johnson stigao do hat-tricka za konačnih 4:1.

adam johnsonJoš jedan duel timova koji kroje dno Premiershipa odigran je u Cardiffu, gdje je domaći tim poražen od West Ham Uniteda w 2:0. Vodeći gol na meču je postigao Carlton Cole u 42. minuti susreta, a iako je tim iz Londona igrao 20-ak minuta bez Tomkinsa, koji je isključen, Cardiff nije mogao da dođe do boda. U nadoknadi su primili i drugi gol za konačnih 2:0.

Southampton je s minimalnih 1:0 savladao ekipu West Browmich Albiona. Gol za pobjedu je postigao Adam Lallana u 66. minuti.