Premijer liga BiH: Travnik se spasio preokretom, Velež slavio protiv Zrinjskog

U posljednjem ovosezonskom kolu BH Telecom Premijer lige Travnik je na gostovanju kod Borca izborio opstanak u Premijer ligi BiH. Velež je savladao Zrinjski, a Rudar ispao u niži rang takmičenja.

Travnik je danas tražio remi ili pobjedu u Banjoj Luci. Međutim, za Vezire nije dobro krenulo. Golovima Grahovca i Grujića, Borac je na poluvremenu vodio 2:0.

Međutim, Travničani su režirali nevjerovatan preokret. Dudić je iz penala smanjio na 2:1, a dvije minute kasnije Adriano je izjednačio rezultat.

Potpuni preokret desio se u 72. minuti kad je Dudić pogodio za vodstvo gostujuće ekipe.

FK Velež – HŠK Zrinjski 1:0

U mostarskom derbiju u Vrapčićima bilježimo tek priliku Hajdarovića u 27. minuti utakmice. Velež je poveo golom Hebibovića iz slobodnog udarca u 51. minuti.

U nadoknadi utakmice, igrač Zrinjskog Ščepanović je pogodio prečku. Rezultat se nije mijenjao.

FK Sarajevo – FK Radnik B. 3:2

Najuzbudljiviju utakmicu ovog kola odigrali su Sarajevo i gosti iz Bijeljine. U prvom poluvremenu pala su čak četiri gola.

Poveo je Bordo tim golom Puzigaće u šestoj minuti iz penala nakon što je prethodno u šesnaestercu srušen Todorović.

Tri minute kasnije Radnik je izjednačio preko Obradovića. U 11. minuti Velkoski dovodi Sarajevo u vodstvo da bi Obradović ponovo izjednačio pet minuta prije kraja prvog poluvremena.

Vusljanin je Sarajevo ponovo doveo u vodstvo u 58. minuti što je bio rezultat utakmice.

FK Rudar P. – FK Željezničar 1:1

U uvodnim minutama susreta u Prijedoru, domaća ekipa je imala nekoliko šansi za vodstvo. Izdvaja se ona Kanatara u 38. minuti kada je pogodio prečku Plavih sa Grbavice.

Selimović je postigao gol za Želju dvije minute prije kraja prvog poluvremena, ali je sudija Paradžik prethodno vidio faul te poništio gol Željezničara.

Željo je poveo golom Hodžića, a tri minute kasnije Vidić je izjednačio. Utakmicu je obilježila i tuča igrača oba tima.

FK Olimpic – NK Široki Brijeg 0:0

U prvom poluvremenu na Otoci nije bilo većih šansi, ali ni golova. Treba napomenuti da je za Mirzu Varešanovića ovo je bila debitantska utakmica na klupi šefa Stručnog štaba FK Olimpic.

FK Mladost V.O. – FK Slavija 2:0

Slavija je povela golom Vasića u 25. minuti susreta nakon asistencije Komarčevića. Na 2:0 povisio je Hodžić u 53. minuti.

NK Čelik – FK Leotar 3:0

Čelik je danas bez problema savladao Leotar prelijepim golovima Mešanovića, Dedića i Salčinovića.

NK Zvijezda – NK Vitez 1:3