PROMAŠIO NEMOGUĆE: Zbog nevjerovatnog promašaja postao globalni hit

Aster Vranckx, mladi (17) igrač Mechelena, na utakmici petog kola belgijskog prvenstva protiv Oostendea postao je globalni hit.

Svjetski mediji ono što je on izveo nazivaju “najgorim promašajem svih vremena”.

U 67. minuti, pri rezultatu 0:0, nakon niza komičnih grešaka odbrane i golmana Oostendea te udarca saigrača iz Mechelena, lopta se od prečke odbija na nogu Vrancxu, koji je na jedva metar od praznog gola. Potpuno je sam, prvi suparnički igrač je nekoliko metara dalje.

Međutim, umjesto da samo pruži nogu ili opali loptu, on staje na nju, nakon čega mu se izmigoljila ispod noge, zbog čega se i Vranckx i lopta zabijaju u stativu.

Tada dotrčava odbrambeni igrač Oostendea kako bi spriječio Vranckxa da drugi put pokuša ne promašiti nepromašivo. Vranckx se na to očajnički baca nogama na loptu kako bi je bilo kako prebacio preko gol-crte, ali ne uspijeva i očajan pada na teren.

Ionako težak promašaj igrača Mechelena postao je još teži u petoj minuti sudijske nadoknade, jer tada Oostende postiže jedini gol na utakmici za pobjedu.