PRVA POBJEDA NAD DOBOJSKIM RUKOMETAŠIMA: Čelik bolji od Sloge (FOTO)

RKCELIK

Rukometaši Čelika slavili su jedanaestu prvenstvenu pobjedu, prvu nad dobojskom Slogom od kako se igra Premijer liga BiH! Zeničani su u susretu sportskih prijatelja, koji je imao epitet derbija 14. kola pokazali da su trenutno kvalitetnija ekipa i na kraju zasluženo slavili sa 34:27. Dobojlije su u Gradsku arenu stigle sa svega deset rukometaša, od kojih su dvojica golmana, što oslikava tešku situaciju u kojoj se našao ovaj rukometni velikan.

Ni u Čeliku nije puno bolja situacija ali, uprava kluba nadljudskim naporima od utakmice do utakmice „začeplja rupe“. Sloga je bila bolja u 1. poluvremenu. Poveli su gosti 2:0 preko raspoloženih Ajdina Bukve, Borislava Stankovića i Borisa Bosića punili mrežu sugrađanina Dragana Starčevića i do kraja ovog dijela vodili i sa 15:12, 16:14. Na odmor su otišli sa prednošću od 18:17. U tom periodu briljirao je i golman Peđa Dejanović koji je Davoru Kadiću, Aldinu Begagiću i Bošku Joloviću skinuo nekoliko zicera.

U nastavku Čelik koristi veći fond igrača! Već nakon desetak minuta 2. poluvremena bilo je 23:19 i utakmica je krenula u jednom pravcu. U 53. minuti bilo je rekordnih plus 8 – 31:23. Zasluge za rezultatski preokret osim efikasnih Mirze Hurema i Davora Kadića koji su postigli po 7, te Aldina Begagića sa 10 golova, Mirze Dervenčića, Eduarda Martića, Milana Ivančeva, Milana Duvnjaka i Boška Jolovića pripadaju i mladom golmanu Enesu Sirči koji je za 30-tak minuta 2. poluvremena imao 8 odbrana.

Kod gostiju Bukva je postigao 7, Stanković 6, a Bosić 5 golova. Čelik koji je sa nova 3 boda sa ukupno 35 bodova zasjeo na čelo tabele, u posljednjem kolu jesenje polusezone gostuje u Maglaju. ČELIK – SLOGA  34:27 Gradska arena. Gledalaca 500. Sudije: Darko Džeba i Andrej Kolobarić (oba Mostar). Sedmerci: Čelik 4/5, Sloga 0/1. Isključenja. Čelik 2, Sloga 2 minute.

ČELIK: Tufekčić, Dervenčić 2, Martić 3, Alihodžić, Dervišević, Hurem 7, Omerspahić, Begović, Ivančev 2, Sirčo 8 odbrana, Kadić 7, Starčević 8 odbrana, Begagić 10, Duvnjak 2, Jolović 1. Trener: Zdenko Antović.

SLOGA. Dejanović 14 odbrana, Bukva 7, Šarenac 4, Đurđević 3, Stanković 6, Simić, Gavrić 2, Bosić 5, Trišić, Panić. Trener: Aleksandar Dugić.