Prvak pao u Zenici: Jamak srušio Plemiće!

Čelik je u 4. kolu Premijer lige BiH ugostio aktuelnog prvaka Zrinjski i na kraju je slavio još jednu veliku pobjedu rezultatom 1:0.

Čelik je prvi prijetio u ovom meču. Bevab je u četvrtoj minuti imao dobru situaciju, ali je šutirao pravo u Soldu, da bi zatim gostima prijetio i Vrhovac, bez uspjeha.

Potom je Zrinjski preuzeo loptu u svoje noge. Nekoliko opasnih napada su imali, ali bez one prave šanse za postizanje gola.

Zato je Čelik u 36. minuti umalo došao do gola. Okić je pobjegao odbrani Plemića, prošao je Soldu i šutirao, ali Jakovljević sa gol-linije izbija loptu.

Uspio je mostarski tim do kraja prvog poluvremena da stvori jednu dobru šansu. Bilbija je iz dobre pozicije šutirao, ali prejako i lopta je otišla preko gola, pa se na odmor otišlo bez golova (0:0).

Drugo poluvrijeme donosi također otvorenu igru, ali malo je bilo pravih šansi za postizanje gola. Zrinjski je bio za nijansu konkretniji, no ništa naročito nisu napravili pred golom Ružića.

Zato je Čelik svoju prvu šansu u nastavku iskoristio. Igrala se 72. minuta kada Bevab sjajno ubacuje iz slobodnog udarca, a na pravom mjestu je Nermin Jamak koji protiv bivšeg tima pogađa za 1:0.

Pokušao je Zrinjski do kraja da dođe do jednog boda. Međutim, Čelik je odlično stajao u defanzivi i prolaza za goste nije bilo. Uspjeli su domaći da sačuvaju prednost i da dođu do drugog trijumfa ove sezone, a tri boda je sačuvao Ružić sjajnom odbranom u posljednjim sekundama meča.