Prvi detalji iz Drniša: Osuđeni ubica upucao dostavljača (19), nosio mu pizzu jer se kolega bojao?

Prvi detalji iz Drniša: Osuđeni ubica upucao dostavljača (19), nosio mu pizzu jer se kolega bojao?

Policijski službenici provode kriminalističko istraživanje u cilju utvrđivanja svih detalja i okolnosti događaja

Jake policijske snage, uključujući i pripadnike Specijalne policije, intenzivno tragaju za 50-godišnjim K.A. iz Drniša, osumnjičenim za ubistvo 19-godišnjeg dostavljača pizze. Mladić je ubijen u subotu oko 23 sata na terasi porodične kuće K.A., gdje je u njega ispaljeno više hitaca iz vatrenog oružja. 

Policija je blokirala šire područje Drniša u potrazi za bjeguncem. Pretpostavlja se da se K.A. sklonio na gusto pošumljeno područje, zbog čega se teren pretražuje i uz pomoć dronova.

Mladić uskočio kolegi kojeg je bilo strah

Prema neslužbenim informacijama Slobodne Dalmacije, ubijeni 19-godišnjak, drniški maturant, radio je vikend smjenu u lokalnoj pizzeriji kako bi zamijenio prijatelja. Kada je stigla narudžba K.A. osobe koju su u Drnišu mnogi izbjegavali zbog straha, kolega koji je trebao obaviti dostavu priznao je da se boji i da ne želi ići. Tada je 19-godišnjak, navodno, rekao da će ići zajedno i da neće biti problema.

Nije sasvim jasno što se tačno dogodilo po dolasku na K.A. adresu. Činjenica je da je nesretni mladić izašao iz dostavnog vozila i krenuo prema kući. U tom trenutku odjeknuli su hici, a pogođeni mladić je pao. Njegov kolega je u panici pobjegao s mjesta događaja i odmah pozvao policiju.

function r(){if(st(n),n.value===iy){let o=null;throw new M(-950,o)}return n.value}

Služio kaznu zbog ubistva

Od ranije je poznato da je osumnjičeni muškarac K. A. izvršio još jedno ubistvo sredinom 90-ih. Nožem je izbo i potom premlatio šipkom na ulici mladu djevojku te je za to, s odmakom vremena, osuđen na 12 godina zatvora uz mjeru obaveznog psihijatrijskog liječenja. Kaznu je odslužio, a po izlasku na slobodu, kažu neki Drnišani, bio je tempirana bomba te je po gradu čak pisao grafite da će ubiti opet.

Policijski službenici provode kriminalističko istraživanje u cilju utvrđivanja svih detalja i okolnosti događaja. Na terenu je veliki broj policijskih službenika te se provode mjere traganja za počiniteljem. Počinitelj je od ranije poznat policiji te je 2023. godine prijavljen Općinskom državnom odvjetništvu u Šibeniku za krivično djelo Nedozvoljeno posjedovanje, izradu i nabavljanje oružja i eksplozivnih tvari – saopćila je policija ranije.

Komentarišite članak:
Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FISFISFISFIS

NAJNOVIJE

FIS