PSG iz kontri dotukao Bajern, Čelzi iskoristio prilike protiv Porta

Utakmicama u Minhenu i Sevilji nastavljeno je četvrtfinale Lige prvaka. PSG je na “Alijanc areni” savladao favorizovani Bajern rezultatom 2:3, dok je Čelzi zabilježio pobjedu protiv Porta 0:2 na neutralnom terenu u Sevilji.

Parižani su odlično otvorili meč i poveli već u trećoj minuti. Strijelac je na asistenciju Nejmara (Neymar) bio Kilijan Mbape (Kylian Mbappe). Dobio je Francuz loptu u prostor, šutirao iskosa s desne strane pravo u Manuela Nojera (Neuer), a ovaj loše reagovao i lopta se otkotrljala u gol.

Nakon 28 minuta igre na semaforu je bilo 0:2. Nejmar je ponovo bio asistent, a prednost PSG-a udvostručio je Markinjos (Marquinos).

Maksim Čupo-Moting (Maxim Choupo-Moting) je vratio Bavarce u meč golom u 37. minuti. Krenuo je Bajern silovito u drugom dijelu, a to im se isplatilo u 60. minuti.

Tomas Miler (Thomas Muller) je odlično reagovao na centaršut Džošue Kimiha (Joshua Kimmich) i glavom pogodio za 2:2.

Osam minuta kasnije Mbape je svojim drugim golom ponovo doveo Parižane u vodstvo i postavio konačan ishod meča.

Porto za razliku od Čelzija nije iskoristio svoje prilike. Mejson Maunt (Mason Mount) je u 32. minuti doveo “Plavce” iz Londona u vodstvo, a Bendžamin Čilvel (Benjamin Chilwell) pet minuta prije kraja riješio sve dileme oko pobjednika i svom timu donio veliku prednost pred revanš.