PSG izbacio Bayern i plasirao se u polufinale Lige prvaka

Nogometaši PSG-a plasirali su se u polufinale Lige prvaka uprkos porazu u revanš susretu od Bayerna na domaćem terenu 1:0. Francuski tim je u prvom meču u Mihhenu slavio s 3:2 što im je bilo dovoljno da prođu dalje zahvaljujući više postignutih golova u gostima.

Prvi je prijetio PSG u 3. minuti. Neymar je dodao za Mbappea, ali Francuz je šutirao pored gola Neuera. Samo sedam minuta kasnije Neymaru se lopta sretno odbila nakon driblinga Mbappea, ali Brazilac nije uspio savladati Neuera koji je odlično pratio akciju i spasio svoj tim.

Bayern je prvi pokušaj imao tek u 25. minuti. Sane je šutirao nakon dobrog soloprodora, ali lopta je otišla pored gola.

Potom je uslijedila revija promašaja domaćih, prije svega Neymara. U 28. minuti Mbappe je probio po lijevoj strani, dodao je do Neymara koji je bio sam ispred Neuera, ali golman Bayerna još jednom čudesno je odbranio njegov pokušaj.

Samo šest minuta kasnije, Brazilac je uputio odličan udarac lijevom nogom, ali Neuer je ponovo bio na visini zadatka. Nesretni Neymar potom u 37. minuti pogađa prečku, a samo tri minuta kasnije bio je sam ispred Neuera, ali ovoga puta stativa je bila saveznik Bavaraca.

I kako to obično biva, kazna je uslijedila ekspresno. Nakon što je Müller šutirao i Navas odbio loptu, Choupo-Moting je pogodio iz blizine i doveo je Bayern u vodstvo 1:0.

Potom je njemački prvak prijetio i preko Alabe, ali njegov udarac je otišao pored gola i na poluvrijeme se otišlo minimalnom prednošću Bayerna.

Bavarci su prvi prijetili i u nastavku ponovo preko Alabe, ali njegov vrlo dobar udarac s vrha šesnaesterca otišao je pored gola. U 53. minuti PSG je izveo sjajan napad, ali je nakon fantastične akcije i ubačaja Di Marije, zamalo na petercu zakasnio Neymar.

Do kraja je Bayern napadao, ali nije uspio doći do željenog pogotka, pa se evropski šampion već u ovoj fazi takmičenja oprostio od odbrane titule.

PSG će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Manchester Ciytja i Borussije Dortmund, a engleski sastav ima prednost iz prvog meča 2:1.