PSG laganom pobjedom protiv Lajpciga do prvog finala

Lajpcig i PSG večeras su u Lisabonu odigrali prvu utakmicu polufinala Lige prvaka.

Parižani su slavili pobjedu rezultatom 3:0 i prvi put u historiji plasirali se u finale Lige prvaka.

Prvu veliku šansu na utakmici imao je PSG u 6. minuti. Nejmar (Neymar) je imao situaciju oči u oči sa golmanom, ali je pogodio stativu.

U 8. minuti je opravdano poništen gol PSG-a zbog igranja rukom Kilijana Mbapea (Kylian Mbappé).

PSG je poveo u 13. minuti golom Markinjosa (Marquinhos).

Jusuf (Yussuf) Poulsen u 25. minuti iz jako dobre pozicije šutirao pored gola i propustio najveću šansu za izjednačenje.

Deset minuta kasnije Nejmar opet pogađa stativu. Ovaj put je “lukavo” šutirao iz slobodnog udarca, pored živog zida.

U 42. minuti Di Marija (Di Maria) kažnjava grešku Petera Gulačija (Gulacsi) koji je katastrofalno ispucao loptu pravo u noge fudbalera PSG-a i pogađa za 2:0.

PSG je do trećeg gola došao u 56. minuti. Huan (Juan) Bernat je bio najbolji u skoku i postigao gol za 3:0.