PSG prekinuo niz poraza: Mesi dominirao uz Azurnu obalu

Nica je na svom stadionu “Allianz Riviera” poražen od PSG-a. Argentinski čarobnjak Lionel Mesi (Messi) je još jednom pokazao svoju magiju i tako je uspio prekinuti niz od dva poraza pariške ekipe u ligi. Rezultat na kraju utakmice je glasio 0:2.

Mesi je u 26. minuti postigao gol i to mu je bilo 999. učešće u golu, bio u ulozi strijelca ili asistenta, u klupskom fudbalu. Njemu je tu asistirao portugalski bek Nuno Mendeš (Mendes).

Za svoje 1000. učešće u golu nije predugo čekao. On je u 76. minuti uputio odličan ubačaj iz kornera, a u šesnaestercu Nice je najviši bio Serhio Ramos (Sergio) koji je loptu lijepo plasirao glavom u malu mrežu.

PSG je i dalje prvi na tabeli sa osjetnom razlikom ispred Lensa i Marseja. Nica polako posustaje u borbi za plasman u evropska takmičenja, pošto su poslije poraza na osmoj poziciji sa 45 osvojenih bodova, što je 7 manje od Lila koji je peti.