Pukla “petarda” u Zenici: Sarajevo doživjelo debakl protiv Tuzla Cityja (1:5)

Nogometaši Tuzla Cityja razbili su na stadionu Bilino Polje u Zenici u okviru zaostale utakmice prvog kola m:tel Premijer lige BiH ekipu Sarajeva rezultatom 5:1 te su tako Bordo timu nanijeli prvi poraz u novoj sezoni.

Da će izabranici Feđe Dudića danas imati problema moglo se naslutiti već u devetoj minutij kada je Mehidić iz neposredne blizine pogodio za veliki šok nekoliko hiljada navijača Sarajeva koji su doputovali u Zenicu.

I u nastavku utakmice Tuzla je bila konkrentija, a pred sami odlazak na odmor stigli su do zasluženog drugog pogotka. Tomašević je srušio Coulibalyja, a sudija Musa uz malo zakašnjenje pokazao na bijelu tačku. Mišić je potom poslao loptu u donji desni ugao i donio veliku vodstvo svom timu za miran odlazak na odmor.

Samo nekoliko sekunde igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno da Tuzla dođe do četvrtog gola. Coulibaly je iskoristio veliku grešku u odbrani Sarajeva i lagano postigao gol za 3:0.

Iako je izvršio četiri izmjene na poluvremenu, Dudić nije uspio pronaći dobitnu formulu, a Tuzla je konstnanto prijetila i bilo je pitanje vremena kada će postići još jedan pogodak. On je i došao sedam minuta prije kraja utakmice kada je Đokanović postigao autogol. Posljednja dva gola postigli su Smailagić i Čataković.

Rezultat i strijelci:

Sarajevo – Tuzla City 1:5 (Čataković 90+2′ – Mehidić 9′, Mišić 42′, Coulibaly 46′, Đokanović ag. 83′, Smailagić 90′)