Real Madrid je novi prvak Evrope

Fudbaleri Real Madrida po rekordni 14. put postali su prvaci Evrope.

Tim Karla Anćelotija (Ancelotti) je u velikom finalu odigranom na Stad de Fransu u Parizu slavio protiv Liverpula s 1:0.

Liverpul je bio bolji od samog starta, a prvu veliku priliku propustio je u 21. minuti, kada je Tibo Kurtoa (Thibaut Courtois) pokušaj Sadija Manea odbio u stativu.

Još nekoliko šansi su imali “Redsi” u nastavku, ali se odbranama isticao čudesni Kurtoa.

Real je u završnici prvog dijela igre zabio gol preko Karima Benzema, ali je on poništen zbog ofsajda.

I drugo poluvrijeme donijelo je isto sliku. Liverpul je napadao, a onda doživio šok u 59. minuti. Fede Valverde je uposlio Žuniora Vinisijusa (Junior Vinicius), koji je na drugoj stativi pogodio za 1:0.

Krenuo je potom tim Jirgena Klopa (Jurgen Klopp) po izjednačenje. Imali su nekoliko velikih prilika, najviše preko Mohameda Salaha, ali je Kurtoa sve branio.

Belgijanac je s devet odbrana ponio epitet istinskog heroja i igrača utakmice.