Real Madrid razbio Barcelonu na Nou Campu, Pjanić bez nastupa u El Clasicu

Ekipa Real Madrida pobijedila je Barcelonu na Nou Campu, u El Clasicu koji se igrao u okviru 7. kola španske La Lige, rezultatom 3:1.

Zinedine Zidane je na početku malo iznenadio Ronalda Koemana tako što je ostavio Luku Modrića na klupi, dok mu je Nizozemski stručnjak odgovorio ostavljanjem Antoana Griezmanna na klupi za rezervne igrače.

Na samom početku meča Varane je izbacio loptu ispred Messija u jednoj opasnoj situaciji, da bi već u 6. minuti Real Madrid stigao do vodstva nakon sjajne akcije koju je u pogodak pretvorio Valverde. Ovaj vezni nogometaš izašao je sam ispred Neta s desne strane i sjajno pogodio u dalji ugao za vodstvo svog tima.

Barcelona je ekspresno uzvratila na drugoj strani i odmah u devetoj minuti stigla do poravnanja. Messi je sjajno uposlio Albu, ovaj centrirao za Fatija, a mladi napadač Barcelone pogađa za 1:1 i vraća svoj tim u igru.

Uslijedio je nešto mirniji period igre, da bi u 24. minuti Messi imao sjajnu priliku u situaciji jedan na jedan sa Courtoisom, no golman Real Madrida mu je odbranio, da bi odmah na drugoj strani Benzema imao šansu za goste, ali nije bio precizan.

Do 28. minute El Clasico je ponudio fantastičnu utakmicu, no nakon toga do poluvremena nije bilo prilika pa se na pauzu otišlo s rezultatom 1:1.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imao je Fati u 51. minuti, a njegov udarac odlazi malo pored gola. Ubrzo nakon toga, isti igrač je centrirao s desne strane, Coutinho je bio na drugoj stativi, ali je šutirao pored gola, što je bila druga velika šansa za Barcelonu.

U 61. minuti Lenglet je povukao Sergija Ramosa u kaznenom prostoru Barcelone, sudija Juan Martinez Munuera nije ništa svirao, no nakon što je još jednom pogledao situaciju, pokazao je na bijelu tačku i svirao penal za Real Madrid.

Odgovornost je preuzeo upravo Ramos i mirno poslao loptu u gol za novo vodstvo svog tima. Ubrzo nakon toga, Ramos i Kross su mogli riješiti pitanje pobjednika, ali je Neto branio.

Konačnih 3:1 postavio je Luka Modrić sjajnim golom u 90. minuti nakon što je prevario Neta i loptu vanjskim dijelom stopala poslao u mrežu.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić nije igrao za Barcelonu i svih 90 minuta proveo je na klupi za rezervne igrače.

Kada su u pitanju samo prvenstveni mečevi, Real tu od danas vodi rezultatom 74-72 uz 35 neriješenih ishoda.

Barcelona – Real Madrid 1:3(Fati/Valverde, Sergio Ramos, Modrić)