Real nakon trilera i produžetaka protiv Bayerna prošao u polufinale LP

Prvo poluvrijeme utakmice bilo je fenomenalno, iako u tom periodu nije viđen niti jedan pogodak. Šanse su se redale na obje strane, iako je Real bio znatno konkretniji. Prvi su zaprijetili gosti. U 9. minuti Thiago Alcantara i Arjen Robben su šutirali, ali nije bilo promjene rezultata.

Petnaest minuta kasnije Daniel Carvajal je fenomenalno šutirao vanjskim dijelom stopala, a Manuel Neuer je krajnjim naporom odbranio njegov udarac. No, tako nije vidio mađarski sudac Viktor Kassai koji nije pokazao na korner.

Drugo poluvrijeme je otvoreno baš onako kako su gosti iz Njemačke željeli. Karakterističan prodor Robbena je završen tako što je Kassai pokazao na bijelu tačku, a krivac je bio Casemiro. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Robert Lewandowski za vodstvo gostiju.

U periodu od 76. do 78. minute je viđena nevjerovatna drama. Prvo je Ronaldo ispratio odličan centaršut Casemira i poravnao rezultat, da bi dva minuta kasnije Sergio Ramos nespretno reagovao nakon zbunjene reakcije kompletne zadnje linije Reala za novo vodstvo gostiju.

Vrlo bitan detalj dogodio se u 84. minuti kada je Arturo Vidal dobio drugi žuti karton i tako svoj tim ostavio na cjedilu. Pošto je rezultat glasio 1:2, kao i u prvom susretu, igrali su se produžeci. Real je bio nešto bolji, jer je bio evidentan umor kod ekipe koja je imala igrača manje.

U 105. minuti Ronaldo je dobio upotrebljiv centaršut, istini za volju, nakon očiglednog ofsajda, i rutinski je pogodio za 2:2.  Samo pet minuta kasnije, nakon sjajnog prodora Marcela, Ronaldo postiže hat-trick i tako i definitivno rješava pitanje prolaska u polufinale. Dvije minute nakon toga konačnih 4:2 postavlja Asensio.