Real u Minhenu napravio veliki korak ka finalu Lige prvaka

Nema više vremena. Real je ostvario bitnu pobjedu u Minhenu protiv Bajerna. Konačan rezultat Bajern – Real 1:2.

90` Isteklo je regularnih 90 minuta. Sudija pokazuje četiri minute nadoknade.

88` Odličnu priliku za Bajern promašio je Levandovski (Lewandowski)!

86` Slobodan udarac za Bajern, ali bez opasnosti po gol Reala.

83` Zinedin Zidan (Zinedine Zidane) pravi još jednu izmjenu. U igru ulazi Mateo Kovačić, a teren napušta Kazemiro.

78` Kazemiro (Casemiro) je dobio žuti karton zbog prekršaja.

75` Toni Kros (Kroos) je ubacio loptu iz slobodnjaka iz velike udaljenosti, ali je prvi igrač odbrane izbio loptu.

71` Sudija je poništio gol koji je postigao Kristijano Ronaldo zbog igranja rukom.

69` Bayern izvodi korner i centrira u šesnaesterac, ali je jedan od obrambenih igrača presjekao loptu.

65` Izmjena u timu Reala. Benzema ulazi na teren umjesto Karvahala.

63` Nastavljaju Bajernovi igrači s napadima, ali bezuspješno. Riberi je uputio opasan šut, ali Navas je loptu izbacio u korner.

57` GOOOOOOOOOOOOL! Asensijo (Asencio) je prokrenuo rezultat u korist Reala!

51` Odlična prilika za Bajern! Riberi (Ribery) je dobro centrirao, Miler (Muller) uputio šut, ali Varan (Varane) je očistio opasnost po gol Reala.

45` Počelo je drugo poluvrijeme polufinalne utakmice Lige prvaka između Bajerna i Reala.

Završeno je prvo poluvrijeme polufinalne utakmice Lige prvaka.

45` Rodrigez (Rodriguez) je odlično izveo slobodan udarac, ali Navas je uspio sačuvati mrežu.

44` GOOOOOOOOOOOOOL! Marselo (Marcelo) postiže pogodak. Rezultat je 1:1.

41` Nakon opasnog Riberijevog šuta domaći tim dobio je korner. Izveden je bez opasnosti po Realov gol.

35` Ni Boateng ne može nastaviti igru. Umjesto njega na terenu je Niklas Sule.

28` GOOOOOOOOOOL! Kimih je zabio za vodstvo Bajerna! On je napravio sjajan solo prodor i pucao unutar šesnaesterca. Kejlor Navas (Keylor) nije uspio odbraniti šut, a lopta je ušla po sredini gola. Rezultat je sada 1:0.

23` Karvahal (Carvajal) je šutirao prema golu, ali nedovoljno jako da bi bio pogodak.

20` Kristijano Ronaldo imao je odličnu priliku da postigne gol, ali na kraju odbrambeni igrač izbacuje loptu u korner.

19` Rafinja (Rafihna) je uputio dobru loptu prema golu, ali na kraju samo do golmana.

16` Kristijano Ronaldo (Cristiano) je napravio solo prodor, ali nije ušao u šansu jer mu je protivnički igrač oduzeo loptu.

14` Džošua Kimih (Joshua Kimmich) je izveo korner i centrirao loptu u šesnaesterac, ali je obrana spremna i izbija loptu.

8` Izmjena igrača. Arjen Roben ne može nastaviti zbog ozljede i zamijenit će ga Tijago Alkantara (Thiago Alcantara).

5` Igra je zaustavljena, jer se Arjen Roben ozlijedio i fiziotreapeut će morati ući u teren.

3` Arjen Roben (Robben) je centrirao u šesnaesterac, ali je protivnička obrana izbila loptu.

1` Počeo je polufinalni susret između Bajerna i Reala.

Real Madrid i Bajern Minhen iza sebe imaju 24 odigrana susreta. Oba tima imaju po 11 pobjeda, uz dva remija. Večeras je njihov 25. okršaj na minhenskoj “Alijanc areni”, a susreću se u polufinalnoj utakmici najelitnijeg klupskog fudbalskog takmičenja, Ligi prvaka.

To je ujedno i sedmi put da se sreću u polufinalu, a Bajern je do sada bio uspješniji – u finale je prošao četiri puta. Međutim, Madriđani su dobili posljednjih pet njihovih mečeva.

Real je prošle sezone postao prvi klub koji je odbranio Ligu prvaka, pa mu se ukazuje šansa da veže tri titule najboljeg na kontinentu, što se u historiji dogodilo samo tri puta.

Bavarci su se posljednji put popeli na vrh Evrope 2013. godine kada su u Londonu savladali Borusiju Dortmund 2:1

Real nakon lošeg starta domaćeg prvenstva, u Ligi prvaka igra konstantno dobra i oba večerašnja tima su u dobroj formi što garantira da će gledaoci na minhenskom stadionu, ali i pored TV ekrana uživati u sudaru titana evropskog nogometa.