Real ubjedljiv protiv Efesa, Musa se probudio u drugom poluvremenu

Kraljevi” su večeras u 2. kolu Eurolige uvjerljivo slavili na gostovanju kod Anadolu Efesa sa 103:80.

U prvoj četvrtini je bilo nekih naznaka da bi mogli gledati izjednačenu i neizvjesnu utakmicu, već u drugoj “kraljevski klub” je napravio značajnu prednost koju nije ispuštao do kraja utakmice.

Madriđani su u istom ritmu nastavili i u drugom poluvremenu, te zasluženo došli do pobjede, druge na otvaranju nove sezone Eurolige u kojoj brane titulu prvaka.

Najefikasniji u trijumfu Reala bio je Geršon Jabusel (Guerschon Yabusele) sa 22 poena. Pratio ga je Fabijen Kozer (Fabien Causer) sa 18. Bh. reprezentativac Džanan Musa je “prespavao” prvo poluvrijeme, a onda u nastavku ubacio deset poena, a imao je i jednu asistenciju, te tri skoka.

Za Efes je ovo bio drugi poraz u Euroligi. Najefikasniji u turskom timu bio je Darius Tompson (Thompson) sa 22 ubačaja.

Real Madrid narednu utakmicu igra protiv Žalgirisa, dok će Anadolu ugostiti Asvel.