Rekorder Džeko donio pobjedu „Zmajevima“ protiv Austrije

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je na Bilinom polju pred deset hiljada gledalaca pobijedila Austriju rezultatom 1:0 u drugom kolu Lige nacija .

U prvih deset minuta susreta igralo se uglavnom na sredini terena i nije bilo ozbiljinih prilika. Prvi udarac prema golu imali su Austrijanci u 14. minuti kada je Arnautović odlično šutirao sa dvadesetak metara, ali mu je Šehić odbranio.

Prvu pravu priliku BiH je imala u 25. minuti nakon kornera kojeg je izveo Pjanić, ali je Šunjić zamalo zakasnio na drugoj stativi. U nastavku nije bilo uzbuđenja sve do 40. minute kada je Duljević fenomenalno prošao i ubacio sa lijeve strane, ali Džeko nije uspio da pospremi loptu u mrežu sa neka dva metra. Do kraja prvog poluvremena mreže na Bilinom polju su mirovale.

I početak drugog poluvremena protekao je mirno, bez uzbuđenja. Prvu priliku u nastavku imali su „Zmajevi“ u 56. minuti kada je Duljević nakon prekida šutirao, ali je odbrana gostiju izblokirala njegov udarac u posljednji trenutak, da bi nakon kornera ponovo pokušao, ali je ponovo austrijska odbrana intervenirala.

U 66. minuti Lazaro je pokušao sa distance, ali šutirao je preko gola. U 70. minuti zatresla se mreža Ibrahima Šehića, ali je gol ponišen zbog ofsajda.

„Zmajevi“ su u vodstvo došli u 78. minuti kada je Džeko primio loptu na lijevoj strani i majstorski pogodio za veliko slavlje domaćih navijača na Bilinom polju. Austrijanci su nakon primljenog gola svim silama pokušali doći do izjednačenja, ali do kraja meča nije bilo promjene rezultata, pa je tako naša reprezentacija upisala i drugu pobjedu u Ligi nacija.

TOK UTAKMICE

90+5′ KRAJ UTAKMICE

89′ Pjanić izlazi, umjestro njega u igri je Krunić.

87′  Zakarić ulazi umjesto Višće.

86′ Šaub (Schaub) ulazi,a izaći će Stefan Ilsanker.

81′ Burgšteler (Burgstaller) je u igri, umjesto Floriana Griliča (Grillitsch).

80′ Žuti karton dobio je Todorović.

78′ Džekooooo pogađa za 1:0 nakon asistencije Sarića.

75′ Opasno je bilo pred golom Šehića, ali gosti ne upućuju udarac prema golu. Pritisak Austrije.

72′  Marsel Sabicer (Marcel Sabitzer) ulazi, a izlazi Mihael Gregorič (Michael Gregoritsch).

70′ Trese se mreža Ibrahima Šehića, ali je dosuđen ofsajd.

68′ Alaba (Austrija) šutira daleko preko gola.

65′ Vrše sada Austrijanci pritisak, ali naša odbrana dobro zatvara prilaze golu.  Lazaro (Austrija) je šutirao preko gola.

60′ Lainer (Austrija) je dobio žuti karton.

57′  Opasno je bilo pred golom BiH, ali Šehić hvata loptu.

56′ Pjanić je izveo slobodan udarac, nakon čega je Duljević šutirao ali su gosti izblokirali. Novi pokušaj Duljevića, ali odbrana Austrije pravovremeno reagira i otklanja opasnost.

53′ Austrijanci sada pokušavaju prebaciti težište igre na polovicu “Zmajeva”.

50′ Miran početak drugog dijela, igra se na sredini terena.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. “Zmajevi” su krenuli sa centra.

45+1′ KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43′ Pao je Duljević, ali sudija Rudi Buket pokazao da se igra nastavi.

40′ Duljević je ubacio sa lijeve strane, a Džeko nije uspio da pogodi s neka dva metra.

38′ Igra se na sredini terena i sa puno grešaka na obje strane.

33′ Džeko je izborio korner, ali greška bh. igrača na sredini terena.

30′ Pokušao je Džeko glavom, ali lopta odlazi daleko iznad gola.

27′ Novi korner za BiH izveo Pjanić, ali zakasnio je Šunjić.

25′ Austrijanci su bolji za sada, “Zmajevi” bez prave prilike.

22′  Žulj (Austrija) je šutirao visoko preko gola.

20′  Martin Hintereger (Hinteregger) je dobio žuti karton.

16′ Ponovo je pokušao Arnautović, ovaj put lopta odlazi pored gola.

14′ Arnautović (Austrija) je šutirao sa dvadesetak metara, ali je Šehić izbacio loptu u korner

13′ Sada korner za Austriju. Pritisak gostiju.

11′ Prvi korner za BiH izveden, gosti otklanjaju opasnost.

8′ Igra se uglavnom na sredini terena, bez pravih prilika.

4′ Dobra akcija “Zmajeva”, prejaka lopta za Sarića.

3′ Bez uzbuđenja za sada.

1′ Počeo je meč na Bilinom polju. Prvi sa centra krenuli su nogometaši Austrije.