Remi koji nikome ne odgovara, Tuzla City i Velež podijelili bodove na Tušnju

Nogometaši Tuzle Cityja i Veleža podijelili su bodove na Tušnju u posljenjoj utakmici 11. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine, a rezultat je na kraju glasio 1:1.

Kada se sve sabere i oduzme, možemo konstatovati kako je ovo možda i najrealniji ishod ovog meča. Prilike su imali i jedni i drugi, no na kraju su Tuzlaci i Mostarci podijelili plijen.

Velež je mnogo bolje ušao u ovaj susret i preko Dine Halilovića imao dvije dobre prilike. Prvo je šutirao u 3. minuti sa nekih 15 metara malo pored gola, a onda je u sedmoj propustio najveću šansu na utakmici.

Izbio je sam ispred golmana Fejzića i sa peterca pogodio stativu umjesto da loptu smjesti u gol.

Malo nakon toga ni Guliashvili ne zabija iz izgledne pozicije. Gruzijac je šutirao visoko preko gola sa svega par metara.

U jeku napada Veleža, Rođeni su primili pogodak. Ponovo je Dino Halilović bio u fokusu nakon što je bez objašnjenja izgubio jednu loptu koju je preuzeo Mašović i rutinski matirao Hadžikića.

Primljeni gol skresao je krila Mostarcima koji su utihnuli s napadima, što je Tuzlacima išlo na ruku jer je intezitet igre opao.

U nastavku se Rođeni ponovo bude i kreiraju nekoliko izglednih prilika, no realizacija je izostala.

Konačno su urodili plodom napadi Veleža koji u 72. minuti poravnava rezultat.

Uporni Oreč primio je jednu dugu loptu i prošao pored Nukića, uslijedio je centaršut, a na pravom mjestu bio je najbolji strijelac lige Nermin Hasić koji postiže svoj sedmi gol u sezoni.

Do kraja meča oba tima su propustila po jednu stopostotnu šansu, Džafić za goste i Hadžić za domaće, ali rezultat se više nije mijenjao.