Remi mladih reprezentacija BiH i Engleske

Mlada nogoemtna reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je prvi bod u kvalifikacijama za evropsko prvenstvo 2016. godine. Izabranici selektora Darka Nestorovića danas su u Sarajevo remizirali s odgovarajućom selekcijom Engleske (0:0).

Reprezentacija BiH do 21 godine ispunila je očekivanja kada je u pitanju borbenost i zalaganje na terenu. Kao što je Nestorović u izjavama prije početka utakmice najavio, njegovi igrači su dali sve od sebe na terenu i parirali renomiranom protivniku, koji važi za favorita kvalifikacione grupe.

Engleska je do ovog meča imala stopostotan učinak od dvije pobjede iz isto toliko utakmica, dok je BiH u prethodna tri meča poražena.

U današnjem meču oba tima su imala šanse za postizanje gola, ali mreže su mirovale svih 90. minuta. BiH je u nekoliko navrata prijetila preko Ćerimagića i Sadikovića, dok su s druge strane i Englezi imali nekoliko prilika, ali golman BiH Pirić je bio siguran.

U 72. minutu Stephens je dobio creveni karton zbog prekršaja nad Ćerimagićem, nakon čega su bh. igrači krenuli ofanzivnije ka protivničkom golu, međutim njihovi napadi nisu uspijevali proći englesku odbranu.

Iako su na papiru bili favoriti u ovom meču, Englezi to na terenu nisu pokazali protiv borbenog bh. tima. Nestorović može biti zadovoljan zalaganjem svojih igrača, pred kojima je sigurno svijetla budućnost u dresu selekcije BiH.