Remi Napolija i PSG-a, Handanovič spasio Inter protiv Barce, Atletiko bolji od Borusije

Večeras je odigrano 4. kolo Lige prvaka u grupama A, B, C i D. U jednom od derbija kola Napoli i Pariz Sen Žermen su u okviru grupe C remizirali odigravši 1:1.

Prvi na utakmici zaprijetili su Parižani. U 4. minuti  Nejmar (Neymar) je vratio loptu za Veratija (Verrattija) na rub šesnaesterca, ali je udarac Italijana bio blokiran.  U nastavku nije bilo uzbuđenja, Parižani su imali više loptu u svom posjedu, ali nije bilo konkretnih akcija. U 23. minuti Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) je primio precizan centaršut na rubu šesnaesterca i šutirao, međutim, lopta je otišla preko gola. Minutu kasnije, Mertens se odlično ubacio nakon ubačaja s lijeve strane iz slobodnog udarca, ali je njegov pokušaj završio pored gola.

U 34. minuti Ospina je nakon kornera intervenirao na drugoj stativi ispred Mbappa i spriječio vjerovatni gol Francuza. Dvije minute kasnije Anhel di Marija (Angel Di Maria) je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali David Ospina nije imao težak posao da zaustavi loptu. U 38. minuti Insinje (Insigne) je pokušao zaprijetiti iz slobodnog udarca, ali je njegov udarac u živom zidu blokirao Tijago Silva (Thiago).  Paris Sen Žermen je do vodstva došao u drugoj minuti nadonkade prvog poluvremena kada je poslije auta na lijevoj strani Mbape pobjegao Albiolu, zatim je sjajno proigrao Huana Bernata (Juan) koji se ubacio iz drugog plana između četvorice defanzivaca Napolija i matirao nemoćnog Ospinu za 1:0 i rezultat prvog dijela.

Napoli je u drugo poluvrijeme ušao mnogo bolje. U 51. minuti Mertens je šutirao s ruba šesnaesterca, ali je Bufon (Buffon) maestralno odbranio njegov udarac. Minutu kasnije, ponovo je Mertens pokušao s lijeve strane prebaciti iskusnog Bufona, ali one je ponovo fenomenalno reagirao i izvadio loptu iznad prečke. Odmah nakon toga Mertens je poslužio Kalejona (Calejjon) na desnoj strani, on šutirao iz voleja, ali je odbrana Parižana u posljednjem trenutku blokirala udarac i spriječila siguran gol. U 57. minuti Insinje je imao zicer, ali mu je odbranio maestralni Bufon.

U 61. minuti Tijago Silva je napravio veliku grešku, koju je iskoristio Kalejon i ubacio se između njega u Bufona nakon čega je srušen u kaznenom prostoru. Sudija je pokazao na penal, a siguran s bijele tačke u 62. minuti bio je Insinje koji je pogodio donji lijevi ugao za izjednačenje Napolija na 1:1. Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, te su oba tima osvojila po bod.

Inter je u u okviru grupe B na Đuzepe Meaci  remizirao s Barcelonom odigravši  1:1.

Barca je dominirala od samog početka utakmice. U 2. minuti Dembele je pokušao, ali mu je  Handanovič odbranio. Inter se samo branio. U 12 minuti Luis Suarez je šutirao s ruba šesnaesterca, ali je lopta prošla malo iznad prečke. Iako je  Barca bila konkretnija, utakmica u prvih dvadeset minuta je bila prilično nesadržajna. U 31. minuti opet je u šansi bio Luis Suarez, ali ponovo nije bio precizan. Šest minuta kasnije, Kutinjo (Coutinho) se odlično izborio za udarac, pokušao je s 18 metara po travi, ali mu je Handanovič odlično odbranio. U 43. minuti Suarez je ponovo zaprijetio, ali mu je opet Handanovič sjajno odbranio, te su tako mreže na poluvremenu mirovale.

I u nastavku meča, Barca je kontrolirala igru. U  50. minuti dobru priliku je imao Suarez, ali je napravio faul nad Vrsaljkom dok se pripremao na šut. Najbolju priliku na utakmici imao je Ivan Rakitić u 59. minuti kada je sam samcat izašao pred Handanoviča, mogao je čak i pitati golmana Intera gdje će gađati, ali je pogodio tačno u njega. U 63. minuti  Kutinjo je šutirao, a lopta se odbila od bloka prema njihovom golu, ali je opet sjajni Handanovič spasio Inter. Dvije minute kasnije, domaćini su imali priliku preko Matea Politana (Matteo) koji je odlično skočio na ubačaj, ali je zamalo promašio gol Ter Stegena. U 67. minuti ponovo je Handanovič spasio Inter, nakon super solo akcije Dembelea. Barcelona je u vodstvo došla u 83. minuti nakon odlične solo akcije Malkom (Malcom) je zatresao mrežu domaćina za 1:0. Samo četiri minute trajalo je slavlje Barcinih navijača, pošto je Inter ekspresno izjednačio u 87. minuti kada je mrežu španskog tima pogodio Ikardi za konačnih 1:1. U sastavu Barcelone nije bilo Lionela Mesija (Messi) koji se još uvijek nije oporavio od povrede ruke koju je zadobio u 20. oktobra u ligaškom ogledu Barcelone i Sevilje.

U drugoj utakmici ove grupe Totenhem je nakon preokreta savladao PSV 2:1. Gol za holandski tim postigao je Luk de Jong (Luuk) u 2 minuti. Hari Kejn (Harry Kane) izjednačio je u 78. minuti, da bi u 89. pogodio za 2:1 i potpuni preokret engleskog tima.

Porto je pobijedio Lokomotiv iz Moskve rezultatom 4:1 u okviru grupe D. Hektor Herera (Hector Herrera) u 2. i Musa Marega (Moussa) u 42.,  Hesus Korona (Jesus Corona) u 67., te Otavio u 93. minuti bili su strijelci za tim iz Portugala, dok je gol za Lokomotiv postigao Đeferson Farfan (Jefferson) u 59. minuti.

U istoj grupi Šalke je bio bolji od Galatasaraja 2:0. Strijelci za njemački tim bili su Gvido Burgštaler (Guido Burgstaller) u 4. i Mark Ut  (Mark Uth) u 57. minuti.

Istim rezultatom u grupi  A Atletiko Madrid je pobijedio Borusiju Dortmund. Saulu 33. i Grizman (Antoine Griezmann) u 80. minuti bili su strijelci za španski tim.