Remi u Manchesteru, PSG bolji od Barcelone

Nogometaši Manchester Cityja i AS Rome odigrali su neriješeno 1:1 u derbi susretu drugog kola E-grupe Lige prvaka.

Manchester City poveo je već u 4. minuti golom Sergia Aguera iz penala, a konačnih 1:1 postavio je Francesco Totti u 23. minuti. Edin Džeko, kapiten bh. reprezentacije, igrao je za City do 57. miute kada ga je zamijenio Frank Lampard, dok je Miralem Pjanić odigrao cijeli meč za Romu.

U prvom meču u grupi Bayern je u gostima pobijedio CSKA iz Moskve s 1:0 i izdvojio se na čelu tabele sa šest bodova. Jedini gol postigao je Thomas Müller u 22. minuti iz penala.

U jednom od najinteresantnijih mečeva drugog kola Paris Saint Germain je pobijedio Barcelonu sa 3:2. Strijelci za PSG bili su David Luiz (10.), Marco Verratti (26.) i Blaise Matuidi (54.), dok su golove za Barcelonu postigli Lionel Messi (12.) i Neymar (56.).

Schalke je u okviru G-grupe odigrao 1:1 s Mariborom koji je došao do drugog boda u Ligi prvaka, dok je u drugom meču u toj grupi Chelsea u gostima pobijedio Sporting sa 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Nemanja Matić u 34. minuti.