Reprezentacija BiH u futsalu rezultatom 7:2 porazila Tursku u kvalifikacijama za SP

Posljednjeg dana preliminarnog turnira kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u futsalu Bosna i Hercegovina je u Gradskoj areni “Husejin Smajlović” rezultatom 7:2 porazila selekciju Turske. Početak utakmice nije donio puno uzbuđenja u posljednjoj utakmici preliminarne runde kvalifikacija u futsalu, a prvi gol za vodstvo Bosne i Hercegovine postigao je Kahvedžić. Mreže su mirovale do samog kraja prvog poluvremena, a 40 sekudni prije sudijskog zvižduka za poluvrijeme Kahvedžić je povećao vodstvo na 2:0.

Početkom drugog poluvremena na teren Gradske arene “Husejin Smajlović” kao da je izašla osvježena reprezentacija Bosne i Hercegovine koja je za samo nekoliko minuta postigla tri nova gola.

Radimović je pogodio u 23. i 24. minuti osiguravši našoj reprezentaciji još dva gola za 4:0, dok je Jelić u 27. minuti pogodio za 5:0. Prednost naše reprezentacije na 5:1 u 31. minuti smanjio je Ozkan, a samo minut kasnije Alagić je uspio asistenciju Kahvedžića spremiti iza leđa golmana Turske. Kahvedžić u 33. minuti postiže svoj hattrick za 7:1. Na 7:2 u 37. minuti prednost Bosne i Hercegovine smanjio je Cenk Sen za konačni rezultat.

U ranijem susretu koj je odigran u 17 sati Švicarska je pobijedila Škotsku rezultatom 4:1, a BiH će u narednoj rundi kvalifikacija krajem oktobra snage odmjeriti s Rusijom, Hrvatskom i drugoplasiranom ekipom iz grupe E preliminarne runde, odnosno, gubitnikom meča Belgija – Švedska koji se igra sutra.