AUTOR: K.H.
DATUM: stu 12, 2021 @ 22:37
KATEGORIJA: Sport / Svijet
FIXGEHALT

Nogometaši Poljske vrečeras igraju protiv Andore meč 9. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru, a na njemu je viđen jedan od najbržih crvenih kartona u historiji.

NER FIT

Poljska je sama po sebi bila ogroman favorit protiv slabašne Andore, a domaća ekipa ove male države se pobrinula da im dodatno olakša posao.

Naime, njihov nogometaš Ricard Fernandez je dobio crveni karton u 10. sekundi, odnosno samo što su krenuli sa centra.

Domaći su pokušali da ga pronađu dugom loptom, a on je u duelu s Kamilom Glikom udario Poljaka laktom, što je sudiji bilo dovoljno da mu pokaže crveni karton.

Tekst se nastavlja nakon reklame

Poljska je očekivano do poluvremena postigla tri gola preko Lewandowskog, Jozwiaka i Milika, dok je nadu domaćim donio Vales. Na poluvremenu je rezultat 1:3.

Inače, ukoliko Poljaci dođu do pobjede, a pritom Albanija izgubi od Engleske, naći će se u baražu te će biti potencijalni rival Bosni i Hercegovini ako Zmajevi završe u razigravanju za Mundijal.