Rijeka izbacila Stuttgart iz Evropske lige!

Rijeka, 22.08.2013 - Nogomet: Utakmica 4. pretkola Europa lige, susret HNK Rijeka - VfB StuttgartRijeka je režirala pravu senzaciju nakon što su večeras u Stuttgartu protiv domaće ekipe remizirali 2:2 te na taj način izborili grupnu fazu ovog takmičenja.

Rijeka je stigla na Mercedes-Benz Arenu sa pobjedom od 2:1. Jedini gol za Stuttgart u toj utakmici postigao je naš reprezentativac Vedad Ibišević.

Za njegov tim stvari nisu krenule baš najbolje. U 30. minuti Lenko Benko doveo je Riječane u vodstvo.

Četiri minute kasnije, Stuttgart je preko Christiana Gentnera izjednačio na 1:1. Igrači njemačke ekipe režirali su potpuni preokret u 77. minuti. Traore je prošao po desnoj strani i ubacio, a Marić zabio autogol.

No, u sudijskoj nadoknadi Goran Mujanović je izjednačio na 2:2 te osigurao Rijeci takmičenje u grupnoj fazi Evropske lige.

Na ovaj način, Vedad Ibišević i Stuttgart oprostili su se od Evrope.