RK Čelik pobijedio tešanjsku Bosnu sa jedanaest golova razlike

Odlična rukometna predstava odigrana u desetom kolu u Tešnju, između domaće Bosne i Čelika. Čelik je zasluženo pobijedio rezultatom 45:34.

Utakmica desetog kola Prve lige Federacije BiH RK Bosna – RK Čelik. Igrano u Sportskoj dvorani u Tešnju, bez prisustva publike. Sigurna pobjeda RK Čelika. Rezultat: 34:45 (poluvrijeme 17:19). Isključenja: Bosna 10 minuta, Čelik 10 minuta. Sedmerci: Bosna 4 (2), Čelik 6 (5).

RK BOSNA: Amir Došić (3), Dženan Okić (1), Mahmut Isaković, Nikola Sauka, Dražen Kusmić, Almin Hrvić, Slobodan Simić (6), Armin Isaković (1), Ahmet Hajrić, Azer Musić (3), Adis Šuša (5), Edvin Dželilović (7), Ajdin Gashi (1), Eldar Šehić Karabegović, Kastriot Gashi (1), Dženan Softić. Trener: Srebrenko Marković.

RK ČELIK: Danijel Jurić, Haris Muhić, Adnan Sumbuljević, Riad Polić, Mirsad Čelenka, Aldin Begagić (9), Faris Mrako, Jasmin Omerović, Mirza Dervenčić (4), Admir Kišić, Ante Dragičević (13), Slaven Šijaković (8), Mario Filipović (5), Edin Gušić (5), Harun Alihodžić. Trener Seldin Rizvanović.

Odlična rukometna predstava odigrana u desetom kolu Prve lige Federacije BiH u Tešnju, između domaće Bosne i Čelika iz Zenice. Bila je to sjajna utakmica na premijerligaškom nivou, u kojoj je Čelik bio bolji i zasluženo pobijedio sa 11 golova razlike. Tako je Čelik ostvario odličnu devetu pobjedu u prvenstvu, iz deset kola.

RK Bosna je u samom početku igrala gol za gol, ali je Čelik brzo preuzeo inicijativu i u 17. minuti je bilo 12:8 za Čelik. Ipak je do kraja poluvremena Bosna uspjela smanjiti prednost Čelika na 2 gola razlike, tako da je poluvrijeme završeno sa 19:17 za Čelik.

U drugom poluvremenu Čelik je potpuno preuzeo inicijativu, ali se Bosna nikako nije predavala. Ipak, utakmica je završena sa solidnih 11 golova prednosti za Čelik (45:34), iako je mogla biti i mnogo veća.